Vrbovčania prehrali o jediný bod

• 10. februára 2010, 10:07
  • Autor:Peter Sedláček, foto: Š. Gregorička

VRBOVÉ – V deviatom kole druhej basketbalovej ligy prehrali Vrbovčania pod domácimi košmi s lídrom súťaže – rezervou extraligových Levíc – o bod v pomere 68:69.

Začiatok zápasu patril domácim, ktorí viedli v 5. min 13:8 a prvý polčas vyhrali o dva body (37:35). Vychádzala im streľba spoza trojkového oblúka. Počas zápasu sa z tejto vzdialenosti štyrikrát presadili Bialoň i Današ. Najslabšou pre domácich bola tretia štvrtina, v ktorej sa im nedarili trojkové pokusy – hlavne Bartulákovi.
Aj vďaka tomu prehrali Vrbovčania tretiu časť zápasu o osem bodov a celkovo prehrávali o šesť (47:53). V poslednej štvrtine však zabojovali a v 33. min sa im podarilo vyrovnať skóre na 55:55. Dvoma trojkami k tomu prispel najlepší strelec domácich v zápase, Marcel Današ. Vzápätí sa Vrbovčania dokonca ujali vedenia, no Levičania zakontrovali a misky váh opäť naklonili na svoju stranu.
Tri sekundy pred koncom bol za stavu 67:69 faulovaný domáci M. Bartulák. Ten mohol poslať zápas do predĺženia, no z dvoch „šestiek" premenil iba jednu, takže hostia sa tešili z najtesnejšieho víťazstva.
Obaja tréneri sa však zhodli v názore, že v obojstranne najlepšom zápase sezóny vyhral šťastnejší. Body BK: Današ 21, Bialoň 20, Minďár 11, Rajčany 8, Kimerling 5, M. Bartulák 3. Štvrtiny: 19:16, 18:19, 10:18,21:16.