Víťazné ťaženie hokejistov ŠHK 37 pokračuje

• 10. februára 2010, 09:52
  • Autor:Jaroslav Vrábel

PIEŠŤANY – Vstup do nového roku sa prvoligovým hokejistom ŠHK 37 Piešťany vydaril. Na domácom ľade zdolali najskôr Dolný Kubín 6:1, potom aj Senicu 2:1.

V zápase s D. Kubínom sa Piešťanci ujali vedenia v 7. min Blaškom. V 10. min pridal druhý gól Románek, ktorý v 15. min pri vlastnom oslabení a asistencii Chrenka uzavrel sumár úvodnej časti. V druhej tretine sa obraz hry nezmenil, len domáci zahodili veľa šancí. Úspešný bol iba Mucha v 28. min – 4:0. Pred koncom tretiny sa pri nájazde dvoch hráčov hostí zaskvel domáci brankár Kubo.
V 48. min zavŕšil Románek z trestného strieľania svoj hetrik a v 52. min sa po prvý raz gólovo presadil nováčik v domácom drese – Konečný. Hostia sa radovali až v 57. min. Tretiny: 3:0, 1:0, 2:1. V piatok videli diváci oveľa vyrovnanejšie stretnutie. Hostia dôsledne vykrývali stredné
pásmo, no v 6. min sa domáci predsa ujali vedenia gólom Rybárika. V druhej tretine si vytvorili domáci viacej šancí, ale R. Kolník, Mucha, Mikušovič a Chylo gól nedali. Podarilo sa to až v 34. min Filipovi, ktorý zvýšil na 2:0. V záverečnej časti hostia v 52. min znížili, ale vyrovnať sa im už nepodarilo. Tretiny: 1:0, 1:0, 0:1. Zostava ŠHK 37 Piešťany: Kubo, Fumač – Filip, Bučka, Grman, Blaško, A. Kolník, Baron, Kalafut, Uhrík- Baran, R. Kolník, Pupák – Chylo, Mikušovič, Mucha – Konečný, Peško, Románek – Rybárik, Učen, Chrenko – Rosa.