Školáci spolu s Pipi hľadali špunk

  • Kultúra a spoločnosť / Podujatia
  • 8. februára 2010, 11:09
  • Autor:ip, video: ip

AKTUALIZOVANÉ
PIEŠŤANY – Podozrivo ideálna kočovná iniciatíva, alebo ak chcete Divadlo PIKI si pre najmenších školákov pripravilo darček k polročnému vysvedčeniu v podobe predstavenia Astrid Lindgrenovej – PIPI.

V Dome umenia deti spoločne s ryšavou výmyselníčkou zažili niekoľko jej dobrodružstiev. Divadlo PIKI už od roku 1990 kočuje po rôznych mestách a všade so sebou prináša dobrú náladu. Manželia, režiséri a herci Katka a Ľubo školákom z Piešťan zahrali niekoľko scénok z kníh o Pipi Dlhej Pančuche.


Hneď v prvej epizóde sa Pipi (v podaní Katky) stretáva s Tomim a Anikou (dve drevené bábky). Skamarátia sa a postupne zažijú spolu veľa dobrodružstiev. Pipi zneškodní zlodeja, ktorý si chcel odniesť jej poklady z Vily Vilôčky, no zakúsi aj, čo znamená chodiť do školy.


Malí školáci v Dome umenia prežívali divadelné predstavenie naplno. Zabávali sa na najrôznejších vtipoch kočovnej dvojice, ale tiež hlasno radili Pipi, čo má robiť a spoločne dokonca prekabátili zlého policajta. Zistili i to, čo je to špunk – že je to jeden z mnohých výmyslov Pipiloty Viktuálie Rolety Zlatky Efraimovej Dlhej Pančuchy.

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je utorok 9. augusta. Tento deň je Medzinárodným dňom solidarity s bojom žien v Juhoafrickej republike a Namíbii, Dňom…
  • 08.08.2022, 23:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
utorok, 9. augusta 2022
Meniny má Ľubomíra, zajtra Vavrinec