Ďalšie prehry basketbalistiek

• 1. februára 2010, 10:38
  • Autor:Miloš Drgoň

PIEŠŤANY/BRATISLAVA – V druhom dvojkole prvej basketbalovej ligy, skupina Západ, prehrali ženy BKM Piešťany v Bratislave s Filozofom 67:70 a v Trnave so Sláviou 59:77.

V Bratislave začali výborne, viedli už 12:2, ale nasledovalo osem faulov a domáce vyrovnali. Rozhodcovia pískali úzkostlivo a hra bola rozkúskovaná. V 28. min bolo ešte 42:42, potom však domáce odskočili na 53:42. Hostky síce znížili na rozdiel štyroch bodov, ale nasledovala deväťbodová šnúra Filozofu – 62:49. Piešťanky síce otočili na 64:62, ale rozhodcovia im už viac nedovolili. Pre päť osobných chýb museli povinne striedať Varhaníková, Vargová i Matúšová. Body BKM: Riecka 20, Horváthová 16, Stanková 13, Matúšová a Varhaníková po 5, Rybáriková 4, Vargová 3, Shea 1. Štvrtiny: 19:18, 14:13, 18:11, 19:25.
V Trnave sa Piešťanky predstavili bez Rieckej a Varhaníkovej. Navyše sa im už v prvom polčase zranila Vargová. Vďaka vlažnej hre v obrane, nedôraznosti a slabej streľbe v útoku prehrávali v polčase už o 17 bodov. V druhom síce zabojovali a znížili na 55:59, no práve vtedy musela striedať zranená Stanková a Trnavčanky už víťazstvo z rúk nepustili. Body BKM: Stanková 26, Matúšová 11, Rybáriková 6, Horváthová 5, Mináriková 4, Vargová 3, Shea a Tarabová po 2. Štvrtiny: 22:9,19:13, 14:21,22:14.