Pribudlo 22 prípadov pandemickej chrípky

  • Spravodajstvo
  • 29. januára 2010, 18:32
  • Autor:tasr/online redakcia

PIEŠŤANY/BRATISLAVA – Za uplynulý týždeň potvrdili epidemiológovia ďalších 22 prípadov pandemickej chrípky, ich počet tak už od prvého potvrdeného ochorenia na Slovensku stúpol na 1176 prípadov.

Najviac ochorení bolo zaznamenaných v Bratislavskom kraji (447), nasleduje Nitriansky (158) a Košický kraj (136). Počet úmrtí osôb, u ktorých bol izolovaný pandemický vírus A(H1N1) 2009, stúpol na 48 prípadov. 
Počas uplynulých dní naďalej pokračovala distribúcia pandemickej vakcíny Panenza všeobecným lekárom pre dospelých za účelom očkovania tehotných žien a osôb s vysokým rizikom komplikácií alebo úmrtia pri ochorení pandemickou chrípkou.
Aj napriek tomu, že vakcinácia zdravotníckych pracovníkov proti novej chrípke je dôležitá aj z hľadiska ochrany pacientov pred ochorením, je podľa Úradu verejného zdravotníctva SR ich doterajší záujem o očkovanie nízky. 
Epidemiológovia zaznamenali vzostup chorobnosti na akútne respiračné ochorenia (ARO) a to o 16 percent v porovnaní s predchádzajúcim týždňom. Celkom 12,8 percenta zo všetkých ARO tvorila chrípka. Tá potrápila 6640 Slovákov. Tzv. "chrípkové" prázdniny mali žiaci v 28 predškolských zariadeniach a v siedmich školských zariadeniach.
Najviac materských škôl bolo zatvorených v Trenčianskom (9) a v Košickom kraji (7). Po dve základné školy boli zatvorené v  Košickom, Nitrianskom a Trenčianskom kraji.

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je sobota 10. mája. Tento deň je Svetovým dňom pohybu ku zdraviu. Meniny má Viktória.
  • 10.05.2025, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je piatok 9. mája. Tento deň je Dňom Európy a Európskym dňom opery. Meniny má Roland.
  • 09.05.2025, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je štvrtok 8. mája. Tento deň je Dňom víťazstva nad fašizmom a Svetovým dňom červeného kríža. Meniny má Ingrida.
  • 08.05.2025, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
sobota, 10. mája 2025
Meniny má Viktória, zajtra Blažena