Piešťany majú víťazku Australian Open

• Šport / Tenis
  • 29. januára 2010, 09:41
  • Autor:šg

PIEŠŤANY/MELBOURNE – Chantal Škamlová je prvou tenistkou TK Kúpele Piešťany v histórii, ktorá získala prvenstvo na juniorskom grandslamovom turnaji. Spolu s Košičankou Janou Čepelovou dnes vyhrali na Australian Open štvorhru junioriek.

Vo finále si slovenský pár poradil s najvyššie nasadenou maďarsko-kanadskou dvojicou Timea Babosová, Gabriela Dabrowská po setoch 7:6, 6:2. V prvom sete prehrávali naše tenistky už 2:5, no výbornou hrou otočili na 6:5. Súperky si ešte dokázali vynútiť tajbrejk, no v ňom uhrali len jednu loptičku. Rozbehnuté Slovenky viedli v druhom sete už 4:0, no potom prehrala Škamlová svoj servis. Záver setu však patril našim, ktoré ho vyhrali 6:2.
Škamlová s Čepelovou si tak vo štvorhre vylepšili svoj doterajšie maximum, ktorým bolo vlaňajšie semifinále na US Open. Pre piešťanský TK Kúpele je to zároveň premierové prvenstvo na juniorskom grandslamovom turnaji v histórii.