Plavci Kúpeľov so štyrmi titulmi

• Plávanie / Šport
  • 28. decembra 2009, 09:42
  • Autor:Iveta Vachanová

PIEŠŤANY – Posledným súťažným plaveckým podujatím v kalendárnom roku 2009, na ktorom sa bojovalo o majstrovské tituly, bol šampionát dospelých a dorastu v 25-metrovom bazéne v Trenčíne.

Na zimných  majstrovstvá sa na medailových priečka umiestnili aj plavci ŠPK Kúpele Piešťany. V juniorskej kategórii sa najviac darilo Máriovi Rusnákovi, ktorý sa stal majstrom Slovenska na 100 a 200 metrov motýlik a na 200 m polohové preteky. V kategórii dospelých si vyplávala titul majsterky Slovenska Veronika Kolníková, keď bola prvá na 1500 m voľný spôsob. Tomáš Vachan síce titul nezískal, no zaplávanými časmi sa zaradil do seniorskej reprezentácie Slovenska v bazénovom plávaní.
Viac o majstrovstvách i ostatných medailistoch sa dočítate v utorkovom tlačenom vydaní PT.