Pozrite sa: Ako hrali a tancovali deti zo ZUŠ

  • Kultúra a spoločnosť / Podujatia
  • 15. decembra 2009, 10:39
  • Autor:online redakcia

PIEŠŤANY – Maratón hudby a tanca predviedli v utorok a stredu žiaci piešťanskej Základnej umeleckej školy počas dvoch dní v Dome umenia v Piešťanoch. Predvianočné vystúpenia hudobného a tanečného odboru boli spojené aj s prezentáciou a predajom výrobkov malých výtvarníkov.

Koncerty  menších, ale aj odrastenejších „zuškárov“ začali v utorok i v stredu tancom na známu pieseň Tri oriešky pre Popolušku, ktorého choregrafiu pripravila učiteľka Monika Ondrášiková.


Ďalej sa na pódiu striedali scénické tance, spev, či hra na hudobné nástroje. V prvej časti programu divákov najviac zaujali tancujúci anjelici, ale aj pieseň Jingle bell Rock v podaní starších žiakov.  Druhá polovica už patrila napríklad aj malým škriatkom v Santovej dielni. 


Na záver utorkového koncertu si žiaci piešťanskej základnej umeleckej školy spoločne zaspievali jednu z najkrajších vianočných kolied Tichú noc.


V stredu dopoludnia publikum, ktoré tvorili žiaci základných škôl z Mojmírovej a Holubyho ulice, tlieskalo najmä tanečníkom ale počúvalo so zaujatím aj hudobníkov.


Viac sa dočítate v tlačenom vydaní Piešťanského týždňa, ktoré vyjde v utorok 15. decembra.

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je streda 13. novembra. Tento deň je Dňom Guinnessových svetových rekordov, Medzinárodným dňom nevidomých a Svetovým dňom dobrosrdečnosti. Meniny…
  • 13.11.2019, 00:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
streda, 13. november 2019
Meniny má Stanislav, zajtra Irma