Pozrite sa: Ako hrali a tancovali deti zo ZUŠ

  • Kultúra a spoločnosť / Podujatia
  • 15. decembra 2009, 10:39
  • Autor:online redakcia

PIEŠŤANY – Maratón hudby a tanca predviedli v utorok a stredu žiaci piešťanskej Základnej umeleckej školy počas dvoch dní v Dome umenia v Piešťanoch. Predvianočné vystúpenia hudobného a tanečného odboru boli spojené aj s prezentáciou a predajom výrobkov malých výtvarníkov.

Koncerty  menších, ale aj odrastenejších „zuškárov“ začali v utorok i v stredu tancom na známu pieseň Tri oriešky pre Popolušku, ktorého choregrafiu pripravila učiteľka Monika Ondrášiková.


Ďalej sa na pódiu striedali scénické tance, spev, či hra na hudobné nástroje. V prvej časti programu divákov najviac zaujali tancujúci anjelici, ale aj pieseň Jingle bell Rock v podaní starších žiakov.  Druhá polovica už patrila napríklad aj malým škriatkom v Santovej dielni. 


Na záver utorkového koncertu si žiaci piešťanskej základnej umeleckej školy spoločne zaspievali jednu z najkrajších vianočných kolied Tichú noc.


V stredu dopoludnia publikum, ktoré tvorili žiaci základných škôl z Mojmírovej a Holubyho ulice, tlieskalo najmä tanečníkom ale počúvalo so zaujatím aj hudobníkov.


Viac sa dočítate v tlačenom vydaní Piešťanského týždňa, ktoré vyjde v utorok 15. decembra.

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je utorok 9. augusta. Tento deň je Medzinárodným dňom solidarity s bojom žien v Juhoafrickej republike a Namíbii, Dňom…
  • 08.08.2022, 23:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
utorok, 9. augusta 2022
Meniny má Ľubomíra, zajtra Vavrinec