Z ČIERNEJ KRONIKY: Zlodej chcel ujsť na bicykli

  • Spravodajstvo
  • 2. decembra 2009, 15:42
  • Autor:(MsP)/online redakcia

PIEŠŤANY – Mestskí policajti počas hliadky na Javorovej ulici v pondelok 23. novembra o deviatej večer spozorovali muža, utekajúceho cez areál zdravotníckeho centra Medicus. Preskočil plot a zamieril ku kríkom, kde mal pod lístím ukrytý bicykel.

Tesne predtým, ako ho dostihli policajti, stihol ešte odhodiť pákové kliešte, hasák a oválny kameň. Na otázku, čo robil v záhrade centra, T. S. (1981) povedal, že sa tam bol iba vymočiť. Policajti ho však zadržali až do príchodu konateľa firmy a hliadky štátnej polície. Po obhliadke zistili, že na budove bola poškodená sklená výplň dverí a vykopnuté okno. Prípad rieši Obvodné oddelenie Policajného zboru v Piešťanoch.

Šteniatka našli v kontajneri

Mestská polícia preverovala v utorok 24. novembra oznam, že na Teplickej ulici sa v nádobe na smeti nachádzajú vyhodené šteňatá. Policajti z kontajnera vytiahli krabicu so štyrmi malými psíkmi. Dva z nich už boli uhynuté. Živé šteniatka odovzdali do útulku.

Ukradla dosky

Hliadkujúci policajti zbadali vo štvrtok večer o deviatej, ako sa na pozemku rozostavaného domu na križovatke Dí-čovej a Hoštákov pohybujú dve osoby. Cez plot prehadzovali dosky a nakladali ich na fúrik. Policajtom povedali, že im to dovolil majiteľ. Ten však ich slová poprel. D. S. (1971) z Piešťan sa nakoniec priznala ku krádeži. Povedala, že dosky potrebovala na búdu pre psa. Pomáhal jej F. J. (1986) z obce Ostrov. Obaja sa pred krádežou „posilnili" alkoholom.

Zaspal vo fóliovníku

V sobotu 28. novembra ráno dostali na mestskú políciu oznam, že v areáli Strednej odbornej školy záhradníckej v Piešťanoch leží neznámy muž. Policajti tam našli M. M. z Piešťan, ktorý spal v školskom fóliovníku. Tvrdil, že tam čakal na kamaráta a zaspal. Hliadka ho zo školy vykázala.

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je sobota 2. júla. Tento deň je Svetovým dňom UFO. Meniny má Berta.
  • 02.07.2022, 00:05
  • Dobré ráno, Piešťany!
Posledný júnový štvrtok podvečer spozorovali požiar stohu slamy s rozlohou asi 1800 metrov štvorcových pri poľnohospodárskom družstve v Dolnom Lopašove.
  • 01.07.2022, 11:53
  • Piešťanský týždeň / Spravodajstvo
sobota, 2. júla 2022
Meniny má Berta, zajtra Miloslav