Tomáš Gajlík nahráva debutový album

  • Spravodajstvo
  • 2. decembra 2009, 13:57
  • Autor:V. Dusíková

PIEŠŤANY – Mladý džezmen, klavirista Tomáš Gajlík sa so svojou kapelou predstavil v Spoločenskom centre Slovenských liečebných kúpeľov aj ukážkou skladby z pripravovaného debutového albumu s názvom More The One Way.

Za bicie si koncom novembra sadol Miro Hank a struny basgitary rozozvučal Ján „Cuco“ Gajlík. 
Tomáš Gajlík vyštudoval odbor jazzový klavír na prestížnej univerzite v rakúskom mesta Graz.  Tomáš sa po smrti piešťanského džezmena Jozefa Doda Šošoku ujal spolu s Viktorom Nižňanským organizovania Piešťanského džezového festivalu, ktorý predstavil  na tlačovej besede v Jazz art Gallery krátko pred otvorením letnej kúpeľnej sezóny. Spolupracoval s hudobníkmi ako sú Red Hollowaz, Harry Sokal, John Purcell, Laurie Antonioni, Marek Balata, Howard Curtis, Michal Bugala. Lucia Lužinská a ďalšími hviezdami slovenského i svetového džezu.


Ján Gajlík potvrdil aj na sobotňajšom benefičnom koncerte piešťanských rotariánov, že je  výborný basgitarista i vďaka zahraničnému pôsobeniu v rozličných hudobných telesách. A nielen tam – Cuco pravidelne účinkuje s celou slovenskou hudobníckou elitou.
Miro Hank si k bicím pričuchol už ako dvanásťročný žiak Základnej umeleckej školy v Piešťanoch. Známe je jeho pôsobenie v Piešťanskom dixielande spolu s Ľubomírom Várym, Andrejom Depešom a Andrejom Šaradinom.  I on spolupracoval s poprednými slovenskými džezovými hudobníkmi – klaviristom Gabrielom Jonášom, spevákom Petrom Lipom,  ale aj s pop rockovými kapelami a interpretmi v Európe a v USA. Miro sa len nedávno vrátil na pevnú zem z pôsobenia na lodi v zámorí a užíva si slovenské pódiá.

0 Shares

Najnovšie správy

Posledný júnový štvrtok podvečer spozorovali požiar stohu slamy s rozlohou asi 1800 metrov štvorcových pri poľnohospodárskom družstve v Dolnom Lopašove.
  • 01.07.2022, 11:53
  • Piešťanský týždeň / Spravodajstvo
Dnes je sobota 2. júla. Tento deň je Svetovým dňom UFO. Meniny má Berta.
  • 02.07.2022, 00:05
  • Dobré ráno, Piešťany!
sobota, 2. júla 2022
Meniny má Berta, zajtra Miloslav