Radošinci „rozbíjali okná“

  • Kultúra a spoločnosť / Podujatia
  • 1. decembra 2009, 09:59
  • Autor:ip, video: ip

PIEŠŤANY – Tragikomický obraz jednej rodiny, si mohli pozrieť diváci v Dome umenia. Radošinské naivné divadlo tu predstavilo novú, v poradí už 51. inscenáciu s názvom „Mám okno“.

Čudácky starý otec Viktor(Stanislav Štepka) sa snaží zblížiť sa so svojim synom Karolom a jeho rodinou.
Musia sa však prehrýzť krivdami, ktoré v ich mysliach stále rezonujú. Nezáujem rodiny si starký Viktor kompenzuje tým, že vnučky učí piť a fajčiť. Podľa neho sa tomu hovorí život a treba vyskúšať aj takéto veci, aby sa ich neskôr vyvarovali.

  
To, že sa z Karola stal namiesto dobrého cukrára „na h….“ inžinier, tiež nepomohlo vzťahu otca so synom. Karol v alkoholovom delíriu ukončí lopatou život otcovho verného psíka Belka, pretože ho pohrýzol. Syn nevie pochopiť aj to, že osamelý otec sa rozpráva so svojou mŕtvou manželkou, akoby bola stále nažive. V letnej kuchyni sa s ňou baví a dokonca aj miluje.


Možno z trucu, alebo pre zábavu, tento tichý blázon kameňmi porozbíja okná. Takto sa môže porozprávať aspoň so sklenárom. Na záver starý otec Viktor sníva. Vidí svoju rodinu pokope na perfektnom mieste – na terase poupratovaného a vyzametaného piešťanského Kursalonu.

0 Shares

Najnovšie správy

Policajti obvinili troch mladých mužov, ktorí dali do obehu falošné 10- a 20-eurovky. Bankovky na prvý pohľad vyzerajú ako pravé.…
  • 02.06.2020, 10:50
  • Krimi / Spravodajstvo
utorok, 2. júna 2020
Meniny má Oxana, Xénia, zajtra Karolína