Basketbalistky BKM krok od finále

• 27. novembra 2009, 12:19
  • Autor:

PIEŠŤANY – Skupinová fáza Slovenského pohára v basketbale žien vrcholí. Kým v skupinách Východ a Stred už poznajú víťaza, a tým aj postupujúceho do ďalších bojov, v skupine Západ sa rozhodne o víťazovi až v záverečnom dvojkole.

Lídrom skupiny sú basketbalistky BKM Piešťany. Ak by boli v predposlednom dvojkole vyhrali oba zápasy, prvenstvo v skupine by im už neuniklo. Po výhre v Petržalke nad BK v pomere 62:58 však prehrali v Bratislave s BSC 58:79 a na postup potrebujú vyhrať ešte jeden zápas. V Petržalke začali lepšie domáce hráčky, ktoré viedli v 12. min o 11 bodov (25:14).
Potom sa hostkám podaril dokonalý obrat, keď náskok súperiek nielen zmazali, ale v 27. min už viedli o 20 bodov 58:38. Hoci im posledná štvrtina strelecky vôbec nevyšla, siedme víťazstvo v SP v rade si už nenechali ujsť. Body BKM: Riecka 18, Rybári-ková 15, Stanková 12, Mináriková a Vargová po 6, Varhaníková. Štvrtiny: 21:14, 9:26, 16:18, 12:4.

V bratislavskom zápase s BSC prišla po vcelku vyrovnanom priebehu prvého polčasu hluchá desaťminútovka hostiek, keď dali domácim len päť bodov. V poslednej štvrtine sa streľbou za tri body snažili strhnúť víťazstvo na svoju stranu, ale nemali svoj deň a utrpeli prvú pohárovú prehru. Body BKM: Rybáriková 20, Stanková 16, Riecka 8, Vargová 6, Mináriková 4, Varhaníková, Tarabová a Shea po 2. Štvrtiny: 27:23, 16:12, 13:5, 23:18.

O postup do Final Eight SP sa Piešťanky stretnú v sobotu 28. novembra o 18.30 doma s Filozofom Bratislava a v nedeľu o 10.00 h s Trnavou.