Pribudne rádio pre Piešťany a okolie!

  • Spravodajstvo
  • 25. novembra 2009, 08:26
  • Autor:online redakcia/tasr

PIEŠŤANY/BRATISLAVA – 90,2 MHz, to je frekvencia, na ktorej začne do roka vysielať nové rádio PIEŠŤANY. Rada pre vysielanie a retransmisiu totiž včera schválila projekt, ktorý predložila spoločnosť WINTER média.

Tá je napríklad vydavateľom Piešťanského týždňa a prevádzkovateľom online denníka.
Rádio Piešťany musí na základe rozhodnutia rady spustiť vysielanie do roka od udelenia licencie. "Veľmi nás potešilo, že sa náš zámer stretol s pozitívnou reakciou členov licenčného orgánu, ktorí ocenili jeho kvalitu," reagoval šéf vydavateľstva Martin Kovalik. "Stanica pre kúpeľné mesto. Zaujímavým projektom lokálneho rádia prišla aj spoločnosť WINTER media a.s. V Piešťanoch chce na frekvencii 90.2 MHz rozvysielať Rádio Piešťany. Ponúkne hudbu 60tych až 90tych rokov," zhodnotila špecializovaná stránka radia.sk.

Spoločnosť si skoordinovala vysielaciu frekvenciu na Telekomunikačnom úrade SR a začala s prípravami. Projekt teraz dostal zelenú aj od Rady pre vysielanie a retransmisu. Podporuje ho i radnica. "Kedže Piešťany majú štatút kúpeľného mesta, nie je možné prevádzkovať mestský rozhlas," podotkol primátor Remo Cicutto. Rádio Piešťany do roka ponúkne informácie z regiónu, najväčšie hity zo vzdialenej aj nedávnej minulosti a zábavu pre ľudí z celého piešťanského regiónu.
 
Licenčná rada včera pridelila spolu osem frekvencií. A to nielen pre nové Rádio Piešťany. Tri kmitočty dostala napríklad zabehnutá nitrianska spoločnosť Radio One či bratislavská Best FM Media.

0 Shares

Najnovšie správy

S veľkou bolesťou v srdci nám naša čitateľka z Piešťan poslala smútočné oznámenie o skone jej milovaného manžela a otca…
  • 28.01.2023, 08:00
  • Kultúra a spoločnosť / Piešťanský týždeň / Piešťany
Dnes je sobota 28. januára. Tento deň je Európskym dňom ochrany osobných údajov, Medzinárodným dňom mobilizácie proti jadrovej vojne a…
  • 27.01.2023, 23:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
nedeľa, 29. januára 2023
Meniny má Gašpar, zajtra Ema