Vachan zlepšil slovenský rekord

• 17. novembra 2009, 18:48
  • Autor:Iveta Vachanová

PIEŠŤANY – Na 31. ročníku medzinárodnej Ceny Krnovska v plávaní a super finále Českého pohára v diaľkovom plávaní v Krnove štartovali aj súrodenci Lucia a Tomáš Vachanovci z ŠPK Kúpele Piešťany.

Plavci súťažili o prvenstvo v 25-metrovom bazéne tamojších mestských kúpeľov. V Krnove bola kvalitná účasť, veď tu nechýbali ani piati plavci a dve plavkyne z nedávnych majstrovstiev sveta v Ríme. Tomáš Vachan obsadil na 5-kilometrovej trati v konkurencii 38 štartujúcich piate miesto. Jeho čas 55:39,80 min je však novým slovenským rekordom na 5 km v 25-metrovom bazéne.
Zvíťazil Čech Svoboda z Kométy Brno. Lucia Vachanová skončila medzi ženami časom 1:06:56,20 min spomedzi 20 štartujúcich na štvrtom mieste. Za treťou Lenkou Štěrbovou z Pardubíc, ktorá sa stala celkovou víťazkou Českého pohára, však zaostala len 30 sekúnd. Preteky vyhrala Rybářová z Kométy Brno pred Křemenovou z Krnova. Lucia štartovala aj v pretekoch na 100 m voľný spôsob a 100 m znak a v oboch disciplínach bola tretia.