Ženy BKM v pohári neprehrali!

• 13. novembra 2009, 12:54
  • Autor:Miloš Drgoň, foto: (šg)

PIEŠŤANY – Slovenský pohár v basketbale žien pokračoval ďalšími stretnutiami. V skupine západ sa hráčky BKM Piešťany dvakrát stretli s MBK Stará Turá.

Najskôr ju zdolali doma 83:67, potom dosiahli takmer rovnaký výsledok aj v Starej Turej, kde vyhrali 81:67. V sobotňajšom domácom zápase sa po obojstranne rozpačitom streleckom úvode (v 4. min bol stav 2:5) obe družstvá striedali vo vedení a strany sa menili za vyrovnaného stavu 33:33. V úvode tretej štvrtiny si však Piešťan-ky osembodovou šnúrou vytvorili mierny náskok, ktorý postupne zvyšovali až na rozdiel 19 bodov (73:54).
V závere už len kontrolovali hru a dosiahli dôležité víťazstvo. Body BKM: Rybáriková 24, Stanková 14, Matúšová a Riecka po 13, Vargová 7, Varhaníková 5, Mináriková 3, Tarabová a Potroková po 2. Štvrtiny: 16:19, 17:14, 23:13,27:21. V nedeľňajšej odvete sa obom družstvám darilo strelecky oveľa viac, o čom svedčí aj polčasový výsledok – 46:40 pre BMK. V tretej štvrtine sa Piešťankám podarilo zahrať zopár rýchlych protiútokov a svoj náskok natiahli na 12 bodov (65:53).
V poslednej desaťminútovke hostky hrali už len toľko, koľko potrebovali na udržanie svojho vedenia a ostávajú v súťaži naďalej bez prehry. Dodajme, že v oboch zápasoch sa Piešťankám darila streľba za tri body, keď boli z tejto vzdialenosti úspešné celkom 15-krát. Body BKM: Matúšová 19, Rybáriková a Vargová po 16, Stanková 13, Riecka 11, Tarabová 4, Varhaníková 2. Štvrtiny: 24:27, 16:19, 13:19, 14:16.