VIDEOREPORTÁŽ: Posledné vystúpenie Maorov

  • Kultúra a spoločnosť / Podujatia
  • 4. novembra 2009, 10:53
  • Autor:ip, video: yust

PIEŠŤANY – Maorskí bojovníci , ktorí strávili pol roka na Slovensku, prezentovali minulý týždeň svoje tance a kultúru v piešťanskom Dome umenia posledný krát pred ich odchodom na Nový Zéland.

Obyvatelia a návštevníci Piešťan si na maorských bojovníkov  už zvykli. V Modrovej či v našom meste sme ich vídali od jari. Podľa slov Miloša Minára, autora myšlienky Maori na Modrovej, počas tohto obdobia sa tu vystriedali dva kmene – zo západného a z východného pobrežia Nového Zélandu. „Maori by sa mali na Modrovú a do Piešťan opäť vrátiť na jar.  Pravdepodobne by sme dovtedy mohli začať aj s výstavbou maorskej dediny, čo by bol svetový unikát,“ dodáva Miloš Minár.


V Dome umenia celý program uvádzal cestovateľ a moderátor v jednej osobe Martin Nikodým.  Novozelánďania okrem tancovania na spestrenie programu vytiahli na pódium aj niektorých odvážlivcov z publika. Niekoľkí  z prítomných pánov si vyskúšali maorské bojové techniky a dámy sa naučili jeden z pôvodných tancov.

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je utorok 9. augusta. Tento deň je Medzinárodným dňom solidarity s bojom žien v Juhoafrickej republike a Namíbii, Dňom…
  • 08.08.2022, 23:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
utorok, 9. augusta 2022
Meniny má Ľubomíra, zajtra Vavrinec