Víťazný víkend hokejistov ŠHK 37 Piešťany

• 30. októbra 2009, 12:54
  • Autor:Jaroslav Vrábel

PIEŠŤANY – Prvoligoví hokejisti ŠHK 37 Piešťany si pripísali na konto ďalšie dve víťazstvá, keď v piatok zdolali doma Trnavu 4:3 a v nedeľu Prievidzu 6:2. Po týchto víťazstvách si upevnili prvú priečku.

V piatkovom derby prvého s tretím začali lepšie hostia, ktorí od 28. sekundy viedli. Domáci vyrovnali v 10. min vďaka novej nitrianskej akvizícii v piešťanskom drese, Chrenkovi, a v 12. min sa po góle Chyla z presilovky ujali vedenia. V 25. min zvýšil Pupák na 3:1, ale Gladiátori do konca tretiny vyrovnali. V 57. min našla Uhríkova prihrávka spoza bránky Chyla, a ten dal víťazný gól. Tretiny: 2:1, 1:2, 1:0.

V nedeľu potvrdili Piešťanci v zápase s poslednou Prievidzou úlohu favorita. Už v prvej tretine viedli po góloch Bučku, Muchu a Filipa 3:0, v druhej časti sa presadili Filip s Rosom. V 49. min zvýšil Filip už na 6:1, no hostia aspoň znížili. Tretiny: 3:0, 2:1, 1:1.
Zostava ŠHK 37: Tomek – Filip, Bučka, Grman, Kalafut, A. Kolník, Baron, Blaško, Mrázik -Baran, R. Kolník, Pupák – Chylo, Mikušovič, Mucha – Rosa, Peško, Rybárik – Uhrík, Fabo, Klčo.