Prváci zo ZŠ Brezová sa radi hrajú

  • Spravodajstvo
  • 30. októbra 2009, 10:50
  • Autor:(IP), foto: yust

PIEŠŤANY – Najviac malých školákov, ktorí navštevujú prvú triedu, je na Základnej škole Brezová. V minulom vydaní Piešťanského týždňa sme vám predstavili prvé dve triedy z tejto školy.

V ďalších dvoch – v 1. C a 1. D – sa o dobré výsledky, správanie, ale aj výchovu žiačikov starajú učiteľky Silvia Daňková a Eva Muránska. „Musím pochváliť mojich žiakov, všetci veľmi pekne píšu, sú zruční a baví ich tiež telesná a výtvarná výchova," hovorí triedna „céčkarov" S. Daňková. Prváčikovia z „déčky" sa podľa slov pani učiteľky E. Muránskej tiež postupne zdokonaľujú v písaní: „Trošku sa teraz trápime s čítaním, ale deti sú šikovné a určite sa postupne zlepšia." Učia sa čítať slabiky, spájajú slová a skúšajú prvé jednoduché vety.
Zo šlabikára preberajú stále nové učivo, deti zvládajú napríklad aj písmenká mal. Prváci z Brezovej sa však stále najradšej hrajú, spievajú a na zapamätanie ďalšieho učiva, písmen a číslic si recitujú nové básničky.  Nabudúce navštívi štáb Piešťanského týždňa opäť prváčikov v regióne.

0 Shares

Najnovšie správy

Spoločne priložili ruky k dielu a svoje mesto opäť o čosi skrášlili. Do ulíc Vrbového vyrazili zástupcovia viacerých miestnych organizácií,…
  • 28.05.2020, 00:01
  • Spravodajstvo / Región
štvrtok, 28. mája 2020
Meniny má Viliam, zajtra Vilma