Mikuš: Kraj stavia na spolupráci s obcami

  • Spravodajstvo
  • 30. októbra 2009, 11:10
  • Autor:(pe)

PIEŠŤANY/TRNAVA – Na Úrade Trnavského samosprávneho kraja sa stretli zástupcovia Združenia miest a obcí regiónu JE Jaslovské Bohunice.

„Hovorili sme o cestách, podpore občianskych aktivít, vzdelávaní, rozvoji sociálnej a zdravotníckej infraštruktúry, zakladaní klastrov či aktivít, ktoré by mali priniesť vyššiu zamestnanosť v kraji," povedal predseda Trnavského samosprávneho kraja Tibor Mikuš, ktorý rokovanie viedol. „Prišlo k výraznému posunu spolupráce s obcami a mestami kraja. Máme spoločné povinnosti aj osudy," poznamenal Peter Ryška, predseda združenia a starosta obce Jaslovské Bohunice.
Trnavský samosprávny kraj má záujem na úzkej spolupráci so samosprávami a riešení ich problémov. „Kooperácia s Trnavským samosprávnym krajom je na vysokej úrovni. Za všetko spomeniem kruhovú križovatku, ktorú sme vybudovali v obci s finančnou podporou VÚC. Dnes slúži všetkým občanom Zavara – motoristom, cyklistom, a pohyb uľahčila i chodcom," uviedol starosta Zavara Rudolf Baroš.

0 Shares

Najnovšie správy

Spoločne priložili ruky k dielu a svoje mesto opäť o čosi skrášlili. Do ulíc Vrbového vyrazili zástupcovia viacerých miestnych organizácií,…
  • 28.05.2020, 00:01
  • Spravodajstvo / Región
štvrtok, 28. mája 2020
Meniny má Viliam, zajtra Vilma