Basketbalistky v pohári bez prehry

• 30. októbra 2009, 12:34
  • Autor:Miloš Drgoň

PIEŠŤANY – Slovenský pohár v basketbale žien pokračoval ďalšími zápasmi. V skupine Západ si zatiaľ výborne výborne hráčky BKM Piešťany, ktoré vyhrali v druhom dvojkole v Trnave nad AŠK Slávia 61:57 a v Bratislave nad Filozofom 74:66 a po štyroch zápasoch sú bez prehry.

V Trnave sa po rozpačitom streleckom výkone spočiatku obe družstvá striedali vo vedení, ale ani jedno nezískalo viac ako 6-bodový náskok. V úvode poslednej štvrtiny sa však Piešťanky deväťbodovou šnúrou ujali vedenia 55:45. Domáce hráčky ešte stihli vyrovnať na 57:57, ale v závere premenili Piešťanky štyri trestné hody, kým domáce ani jeden. Body BKM: Riecka 19, Rybáriková 12, Varhaníková 10, Matúšová 8, Stanková 6, Mináriková 5, Vargová 1. Štvrtiny: 15:14, 13:12, 17:20, 12:15.

V Bratislave boli v zápase s lídrom skupiny Piešťanky lepšie. Počas prvých troch štvrtín využívali dobrú obranu a rýchle protiútoky a súperovi sa bodovo stále vzďaľovali. Darilo sa im aj strelecky, keď dali až osem trojok. V poslednej štvrtine išli domáce do rizika a miestami hrali na hraniciach pravidiel, vďaka čomu znížili zo 45:65 na 58:65. Záver však Piešťanky umnou hrou zvládli. Body BKM: Stanková 17, Matúšová 16, Riecka 15, Ronecová 7, Rybáriková 6, Tarabová a Mináriková po 4, Varhaníková 3, Vargová 2. Štvrtiny: 6:17, 17:23, 20:22, 23:12.