Mário Bartoš majstrom Európy na vznášadlách

• 27. októbra 2009, 15:08
  • Autor:šg

PIEŠŤANY – Piešťanský vodný motorizmus si pripísal na svoje konto ďalší medzinárodný úspech, keď člen jeho klubu vodného motorizmu Mário Bartoš získal vo formule 1 vo vznášadlách titul majstra Európy.

Pre piešťanského vodného motoristu je tento úspech o to cennejší, že ho získal pri svojom prvom štarte v „efjednotke". Bartoš si zabezpečil premiérový titul stabilnými výkonmi vo všetkých pretekoch. Hoci ani jedny z troch pretekov seriálu ME nevyhral, v celkovom hodnotení získal 196 bodov – o jeden viac než druhý Talian Scanavino a o 24 viac ako
bronzový Nemec Feulner. Máriovi stačilo na celkové prvenstvo druhé miesto v nemeckom Freiburgu a tretie vo francúzskom Grez-Ne-uville a poľskej Varšave.
Z ostatných Piešťancov súťažili na majstrovstvách Európy aj otec a syn Balážovci. Jaroslav mladší skončil vo formule S štvrtý s dvojbodovou stratou na tretieho Francúza Godicheaua a vo formule Novice obsadil jeho otec Jaroslav bronzovú priečku. Stačilo mu vyhrať preteky vo Varšave. Na tomto podujatí štartovali aj Ivan Štefánik a Vladimír Hej na, ktorí skončili na šiestom a siedmom mieste.