Naši motokáristi zo Žitného ostrova s dvoma medailami

  • Šport / Ostatné športy
  • 22. októbra 2009, 11:22
  • Autor:Štefan Gregorička

PIEŠŤANY/DUNAJSKÁ STREDA – Vyvrcholením motokárovej sezóny boli záverečné medzinárodné preteky v Dunajskej Strede, kde sa rozdávali posledné body do Moravského pohára i majstrovstiev Slovenska.

Štartovalo na nich 138 pretekárov zo Slovenska a okolitých štátov. Na Žitnom ostrove vládla nervozita a napätie, pretože s výnimkou troch tried sa o majstroch rozhodovalo práve tu. To sa týkalo aj ôsmich jazdcov z nášho regiónu. V triede Baby 60 vyhral Pavol Táborský meraný tréning, čím si zabezpečil najlepšiu pozíciu na štarte nedeľňajších pretekov. V nich vyhral všetky tri jazdy a svojim konkurentom ukázal, že mu titul právom patrí.
V triede Mini 60 obsadil Táborský v rámci medzinárodných majstrovstiev Slovenska tretie miesto. Ďalšia naša pretekárka Soňa Majerčíková z Piešťan skončila piata. V triede ICA 100 Junior strácal náš Marek Chromý na Čecha Pospíšila päť bodov. Ak chcel byť majstrom, musel vyhrať preteky i meraný tréning. To sa mu však nepodarilo, pretože v tréningu skončil druhý, navyše v nedeľu nedokázal vyhrať ani jednu z troch rozjázd.
Ako veľká bojovníčka sa v tejto triede ukázala Timea Glossová, ktorá aj napriek zlomenému prstu na pravej ruke a bolesti dokázala dojazdiť na piatej priečke. Tomáš Majerčík skončil hneď za ňou na šiestom mieste. V kráľovskej triede ICC 125 bojovali o titul medzinárodného majstra Slovenska Martin Bosák zo Sokoloviec a Daniel Sumer z Piešťan. Bosák si napokon vybojoval bronzovú medailu a Sumer dojazdil na šiestej priečke.

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je štvrtok 20. júna. Tento deň je Svetovým dňom utečencov. V Dubovanoch sa v roku 1937 narodil výtvarník a…
  • 20.06.2019, 00:00
  • Dobré ráno, Piešťany! / Spravodajstvo
Dnes je piatok 21. júna. Tento deň je Dňom kvetov, Svetovým dňom hudby a Medzinárodným dňom skejtovania. Meniny má Alojz.
  • 21.06.2019, 00:00
  • Dobré ráno, Piešťany! / Spravodajstvo
Portál Odkaz pre starostu stále slúži občanom, ktorí chcú odkomunikovať svoje nápady, výhrady či pochvaly s vedením mesta. Reč prišla…
  • 21.06.2019, 00:00
  • Piešťany / Spravodajstvo
piatok, 21. jún 2019
Meniny má Alojz, zajtra Paulína