Poľnohospodári požiadali o splátkový kalendár

  • Piešťany / Spravodajstvo
  • 21. októbra 2009, 12:11
  • Autor:(pe)

V pondelok 12. októbra sa na pôde Úradu Trnavského samosprávneho kraja (TTSK) uskutočnilo druhé zasadnutie Hospodárskej rady. Rokovanie otvoril a viedol predseda TTSK Tibor Mikuš.

Prítomní sa zaoberali opatreniami slovenskej vlády proti dôsledkom krízy. Župan informoval o tom, aké opatrenia prijal Úrad TTSK v dôsledku zmiernenia dopadov svetovej finančnej a hospodárskej krízy. Hospodárska rada sa zaoberala listom predsedu Regionálnej poľnohospodárskej a potravinárskej komory v Trnave. Poľnohospodárske podniky musia platiť obciam daň z pôdy a daň z nehnuteľností.
Vzhľadom na momentálne problémy s odbytom poľnohospodárskych produktov a dočasnú platobnú neschopnosť žiadajú poľnohospodári dohodu o splátkovom kalendári pri platení dane. Župan požiadal prítomných zástupcov samospráv a regionálnych Združení miest a obcí, aby vyhoveli tejto prosbe poľnohospodárov. Predseda TTSK taktiež oboznámil členov rady o nových dôležitých investíciách v našom kraji, ktoré so sebou prinášajú množstvo pracovných príležitostí: Slovakiaring v Orechovej Potôni a Paroplynová elektráreň v Malženiciach.
Najbližšie rokovanie rady sa uskutoční na začiatku budúceho roka do 20. februára 2010. Na programe bude štátny rozpočet na rok 2010, rozpočet TTSK na rok 2010, návrh na zosúladenie študijných odborov s potrebami trhu, príprava a realizácia seminára so zameraním na ponuku využitia dubiózneho majetku TTSK a podpora rozvoja cestovného ruchu v našom kraji.

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je utorok 9. augusta. Tento deň je Medzinárodným dňom solidarity s bojom žien v Juhoafrickej republike a Namíbii, Dňom…
  • 08.08.2022, 23:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
utorok, 9. augusta 2022
Meniny má Ľubomíra, zajtra Vavrinec