Evakuácia zamestnancov a výdaj profylaktík

  • Spravodajstvo
  • 21. októbra 2009, 09:03
  • Autor:tasr/red

JASLOVSKÉ BOHUNICE – Lokalizácia a likvidácia následkov simulovanej udalosti 2. stupňa – núdzový stav na území jadrového zariadenia bolo témou dnešného havarijného cvičenia v lokalite elektrárne v Jaslovských Bohuniciach.

Cieľom bolo preveriť jednotlivé postupy, funkčnosť vnútorného varovacieho a vyrozumievacieho systému, spojenie a komunikáciu s odbormi civilnej ochrany a krízového riadenia a ďalšími zložkami. Rovnako zahrnul aj výdaj profylaktík a evakuáciu zamestnancov z objektu jadrovej elektrárne V1 aj V2.
Rozsah simulovanej udalosti, ako informoval hovorca Jadrovej a vyraďovacej spoločnosti a.s. (JAVYS) Dobroslav Dobák, si vyžiadal realizáciu ochranných opatrení pre zamestnancov a osoby nachádzajúce sa v lokalite. Riadenie celej akcie s názvom Lipa 2009 bolo na havarijnej komisii, ktorá je spoločná pre JAVYS a SE-Atómové elektrárne Bohunice (SE-EBO) a zodpovedá za riešenie udalostí v elektrárni V1 i V2. 
Súbežne s cvičením sa na 2. bloku JE V1 precvičoval aj zásah závodného hasičského útvaru pri úniku motorovej nafty pri stáčaní zo železničnej cisterny v objekte V2 a  V1. Následne bohunické závodné zdravotné stredisko ošetrovalo kontaminovaného pracovníka z elektrárne. Na pokyn vedúceho havarijnej komisie sa uskutočnila aj simulovaná evakuácia osôb, zhromaždených v krytoch civilnej ochrany.
Na Lipu 2009 dohliadali inšpektori z Úradu jadrového dozoru SR, určení zamestnanci JAVYS a hodnotitelia – odborní pracovníci zo Slovenských elektrární a.s., SE-EBO a partnerských jadrových elektrární z Mochoviec, českých Dukovian a Temelína.

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je utorok 9. augusta. Tento deň je Medzinárodným dňom solidarity s bojom žien v Juhoafrickej republike a Namíbii, Dňom…
  • 08.08.2022, 23:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je streda 10. augusta. Tento deň je Dňom obetí banských nešťastí a Záhaľčivým dňom. Meniny má Vavrinec.
  • 09.08.2022, 23:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
utorok, 9. augusta 2022
Meniny má Ľubomíra, zajtra Vavrinec