Lacko skončil v Monse vo štvrťfinále

• Šport / Tenis
  • 16. októbra 2009, 11:01
  • Autor:Š. Gregorička

PIEŠŤANY – V minulom týždni sa z piešťanských tenistov predstavili na svetových turnajoch Magdaléna Rybáriková a Lukáš Lacko. Dominika Cibulková totiž ešte stále nie je zdravotne fit.

Rybáriková sa po úspešnom vystúpení na dvojmiliónovom turnaji v Tokiu, kde sa dostala v dvojhre až do štvrťfinále, predstavila na 4,5 milónovom turnaji v Pekingu. Tam sa jej už tak nedarilo, pretože svoje účinkovanie v dvojhre skončila už v prvom kole. V ňom podľahla 14. nasadenej Francúzke Bartoliovej po trojsetovej bitke 2:6, 6:4, 3:6. Lukáš Lacko si zasa zahral na challengerovom turnaji v belgickom Monse, dotovanom 106 500 eurami.
V prvom kole dvojhry zdolal Rakúšana Koubeka po dvoch úspešných taj brejkoch 7:6, 7:6 a v druhom s poradil s domácim Goffinom, nad ktorým vyhral hladko 6:1, 6:2. Vo štvrťfinále sa mohol stretnúť s krajanom Karolom Beckom, ktorý je v súčasnosti slovenskou mužskou tenisovou jednotkou. Ten však v druhom kole nečakane prehral s Ukrajincom Marčenkom. Žiaľ, tohto hráča, ktorý sa dostal do hlavnej súťaže z kvalifikácie, nezastavil v ďalšom postupe ani piešťanský tenista, ktorý mu podľahol po dvaapolhodinovom boji v troch setoch 1:6, 7:6, 2:6. V prípade postupu by ho čakal v semifinále ďalší Ukrajinec – Stachovský.