Sezónu začali dvoma výhrami v pohári

• 15. októbra 2009, 12:34
  • Autor:Miloš Drgoň

PIEŠŤANY – Prvoligové basketbalistky BKM Piešťany vstúpili do novej sezóny dvoma domácimi víťazstvami v zápasoch západnej skupiny Slovenského pohára žien. Najskôr zdolali B.S.C. Bratislava 75:59, potom Petržalku 76:61.

V tejto fáze SP sa hrá o miestenku na Final Eight Slovenského pohára. Piešťanky začali zápas s B.S.C. nervózne, keď v úvode prehrávali 6:13. Potom sa však upokojili a do konca prvej štvrtiny skóre otočili vo svoj prospech. Vedenie už z rúk nepustili, keď v priebehu zápasu vyhrávali až o 16 bodov. V zápase sa strelecky darilo hlavne Stankovej, ktorá dala 21 bodov. Riecka pridala 18, Rybáriková 9, Fe-ancová 8, Vargová 7, Pekníková a Sheaová po 4, Gajdošová a Potroková po 2. Varhaníková a Tarabová nebodovali.
Štvrtiny: 21:17, 16:12, 24:18, 14:12. V zápase s Petržalkou boli skúsenejšie Piešťanky počas celého zápasu lepším družstvom a súperovi sa postupne bodovo vzďaľovali. Strelecky sa darilo hlavne Rieckej, ktorá bola autorkou 22 bodov BKM. Okrem nej bodovali: Vargová 13, Stanková 10, Pekníková 8, Potroková a Fe-rancová po 7, Rybáriková 5, Varhaníková 4. Ronecová, Sheaová a Strečanská nebodovali. Štvrtiny: 14:14, 20:14, 21:16, 21:17.