Putovný pohár Antiho Kajlicha zostal na Eve

  • Vodné pólo / Šport
  • 15. októbra 2009, 12:38
  • Autor:Ján Baranovič

PIEŠŤANY – Počas prvého októbrového víkendu sa uskutočnil na piešťanskom kúpalisku EVA vodnopólový turnaj veteránov pod názvom Anti Kajlich Masters Cup 2009.

Hrali na ňom Dinamo Ľvov z Ukrajiny, Tipo Budapešť z Maďarska, VK Omiš z Chorvátska a slovenské mužstvá Slávia UK Bratislava a domáce KVP Kúpele Piešťany. Piešťanský kouč Milan Čambor mal k dispozícii až 23 hráčov, čo mu umožnilo kombinovať zostavu a častým striedaním udržiavať vysoké tempo hry. Aj vďaka tomu Piešťanci postupne zdolali Ľvov 5:4 (Góly: Stančík 2, Baranovič, Adamkovič, R. Berlanský), Budapešť 12:5 (Tichov4, Adamkovič, Repáš a Papcun po 2, Brna, Racík) a Bratislavu 15:2 (Tichov 4, M. Berlanský 3, M. Petričevič 3, Baranovič 2, Brna, Adamkovič a Papcun). Premožiteľa našli len v zápase s chorvátskym Omišom, ktorému podľahli 4:9 (Tichov 2, Bačík, Adamkovič).
Pri rovnosti bodov s Ľvovom však rozhodol o ich prvom mieste v turnaji práve vzájomný zápas s Ukrajincami, ktorý Piešťanci vyhrali. Ľvov potom zdolal Omiš 8:7, Bratislavu 7:3 a Budapešť 10:6. Na tretej priečke skončili po výhrach nad Omišom 7:5 a Budapešťou 14:6 veteráni Slávie Bratislava. Omiš vyhral nad Budapešťou 9:3 a obsadil štvrtú priečku a poslední skončili Maďari. Víťazné mužstvo Piešťan hralo v zostave: Cifra, Boba – Hašek, Racík, Brna, Bačík, Papcun, Reichel, Tichov, Brňo, Máček, Makovník, Váhovský, Adamkovič, Baranovič, M. Petričevič, Tatara, Repáš, R. Berlanský, M. Berlanský, A. Petričevič, Stančík a Škarka. Zúčastnené družstvá súťažili aj v doplnkovej disciplíne – plaveckej štafete, ktorú vyhrali veteráni z Ľvova. , foto: (šg)

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je nedeľa 22. mája. Tento deň je Medzinárodným dňom biologickej rozmanitosti. Meniny má Júlia, Juliana.
  • 22.05.2022, 00:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je pondelok 23. mája. Tento deň je Svetovým dňom korytnačiek. Meniny má Želmíra.
  • 23.05.2022, 00:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
pondelok, 23. mája 2022
Meniny má Želmíra, zajtra Ela