Prváci z Trebatíc najradšej desiatujú

  • Spravodajstvo / Región
  • 15. októbra 2009, 12:05
  • Autor:(ad)

PIEŠŤANY/TREBATICE – Trebatická základná škola v septembri privítala 13 prváčikov. Medzi nimi sú len tri dievčatá, tak má pani učiteľka Diana Otrubová čo robiť, aby desiatku živých chlapcov udržala v laviciach.

Pri návšteve Piešťanského týždňa sa práve chystali na hodinu výtvarnej výchovy. „Budeme maľovať veľké jablko, do ktorého zakomponujeme ježka s pichliačmi z farebného papiera," prezradila nám triedna.
Najlepšie výkresy poputujú do výtvarnej súťaže. Najmladším žiakom sa v škole, ktorá dostala novú fasádu, plastové okná či sociálne zariadenia, páči a podľa slov ich učiteľky najradšej desiatujú. Učenie im však tiež nerobí problémy, zo šlabikára si opakujú E a čaká ich O.
„Z matematiky sme prebrali číslo dve a na vlastivede sa učíme o rodine," doplnila D. Otrubová. Aby sa im písmenká pod rukami priveľmi nekrútili, najusilovnejším „pisateľom" pani učiteľka sľúbila aj sladkú odmenu.

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je utorok 9. augusta. Tento deň je Medzinárodným dňom solidarity s bojom žien v Juhoafrickej republike a Namíbii, Dňom…
  • 08.08.2022, 23:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
utorok, 9. augusta 2022
Meniny má Ľubomíra, zajtra Vavrinec