Vrbovskí basketbalisti začali víťazne

• 8. októbra 2009, 12:11
  • Autor:Peter Sedláček

PIEŠŤANY/IVANKA PRI DUNAJI – Druholigoví basketbalisti BK Vrbové úspešne odštartovali do nového súťažného ročníka, keď v Ivanke pri Dunaji zdolali domácich Klokanov vysoko 85:60.

Vrbovčania prekvapili domácich výborným výkonom, vďaka ktorému vyhrali až o 25 bodov. Vrbovčania pozorne, no čisto bránili, o čom svedčí len 11 osobných chýb. Štyri z nich mal na svojom konte Marcel Današ. Hosťom sa darila aj streľba z diaľky, o čom svedčí aj deväť trojok – z toho dali Današ a Bialoň po 3. O osude zápasu bolo rozhodnuté prakticky po jeho prvej polovici – Vrbovčania v tom čase viedli 43:22.
V tretej štvrtine svoj náskok zvýšili na 68:41, v poslednej už zápas len dohrávali. Aj vďaka tomu túto časť prehrali o dva body. V mužstve hostí sa najviac strelecky darilo Petrovi Bialoňovi, ktorý dal 27 bodov. Mikuš pridal 17, Današ a Minďár po 14, Rajčany 7, Blažek a M. Bartulák po 6 bodov. Bero so Šandrikom nebodovali. Štvrtiny: 16:26, 6:17, 19:25, 19:17. V ďalšom kole privítajú Vrbovčania v sobotu 10. októbra o 17.00 h v telocvični II. ZŠ Tempo Partizánske.