Tenistka Rybáriková trikrát vo štvrťfinále turnaja WTA

• Šport / Tenis
  • 8. októbra 2009, 12:23
  • Autor:Štefan Gregorička

PIEŠŤANY – Piešťanskej tenistke Magdaléne Rybárikovej, ktorá v nedeľu oslávila 21. narodeniny, sa v poslednom čase darí. Dvakrát po sebe sa totiž na okruhu WTA Tour prebojovala do štvrťfinále dvojhry žien, navyše v Soule bola vo štvrťfinále štvorhry.

Na 220-tisícdolárovom turnaji v juhokórejskom Soule postúpila zverenka trénera Mojmíra Mihála v dvojhre medzi osem najlepších po výhrach nad Taliankou Briantiovou 6:2, 6:2 a ôsmou nasadenou Rakúšankou Baummerovou 6:1, 7:5. V boji o semifinále však prehrala so Španielkou Medinovou-Garriguezovou 3:6, 3:6. Rybáriková si zahrala štvrťfinále aj vo štvorhre. V nej spolu s Nemkou Petkovičovou najskôr zdolali Číňanky Chanovú so Š. Čangovou 6:3, 5:7,10:6, no potom podľahli ich krajankám Čuangovej s Ci Janovou 6:4, 3:6, 10:12.

V Tokiu sa hralo o dva milióny dolárov i o oveľa viac bodov, ale Rybáriková sa predstavila len v dvojhre. V nej zdolala v prvom kole Poľku U. Radwanskú 6:4, 6:4, potom si za 65 minút poradila aj s trinástou nasadenou Ruskou Petrovovou, ktorú zdolala nečakane hladko 6:2, 6:2. V treťom kole vyradila po trojsetovom boji (1:6, 6:3, 6:3) aj Kanaďanku Wozniakovú. Škoda, že v súboji o semifinále sa jej tak nedarilo a staršej z poľských sestier Radwanských, Agnieszke, podľahla za 65 minút 3:6, 1:6. V tomto zápase Magda nepodala očakávaný výkon.
V prvom sete síce viedla 2:0, no súperka otočila na 5:2 a set doviedla do víťazného konca. V úvode druhého prehrala naša tenistka dvakrát svoje podanie a od stavu 0:3 bojovala len o to, aby nedostala „kanára". Robila veľa nevynútených chýb, jej loptičky často končili mimo dvorca alebo v sieti. Nevychádzalo je ani podanie, ktoré je obvykle pri nepriaznivom stave jej najväčšou zbraňou, čo poľská hráčka využila na hladké víťazstvo.
Rybáriková však môže byť spokojná, veď v tomto roku sa dostala v dvojhre už do tretieho štvrťfinále na hlavnom okruhu WTA Tour, navyše po Soule do druhého v rade. V Tokiu získala 200 bodov, vďaka ktorým sa posunula v rebríčku WTA na 43. miesto.