Dobodaný mladík vypovedal

  • Spravodajstvo
  • 8. októbra 2009, 19:19
  • Autor:red

AKTUALIZOVANÉ
PIEŠŤANY – Keď sa Julka O. (25) vracala so svojou mamou a s priateľom Erikom (22) včera po devätnástej z nákupu, netušila, že sa ich očakávaný spoločný večer zmení na drámu. Erik skončil v nemocnici s dorezaným bruchom.

Mladá žena, ktorá čaká so svojím priateľom dieťa, má strach. Útočníkom bol totiž Julkin sused Tomáš (27), ktorý po tomto surovom čine zostal na slobode. 
Oslovila preto redakciu Piešťanského týždňa, aby sme jej príbeh zverejnili. "Keď sme po nákupoch prišli ku vchodu domu, stretli sme suseda Tomáša, ktorý čosi robil s bicyklom v stojane," hovorí Julka. Jej matka ho napomenula, aby bicykle, ktoré mu nepatria, nechal na pokoji, načo jej mladík začal vulgárne nadávať.

Julkin priateľ  zasiahol a začala šarvátka. Tomáš vytiahol nôž, Erika dvakrát bodol  do brucha a po útoku ušiel. Šokovaní mladí ľudia zavolali na číslo 158. „Polícia prišla asi po siedmich minútach,“ pokračuje Julka. „Vypočuli nás a Erika odviezli do nemocnice.  Ale útočníka nikto neprenasledoval.“
Podľa jej ďalších slov sa s agresívnym susedom stretli neskôr v nemocnici, kam prišiel na ošetrenie. „Tvrdil, že ho niekto napadol a na viac si nepamätá,“ hovorí ďalej mladá žena. Znovu zavolala policajtov.
„Policajti prišli do nemocnice, vypočuli ho, ale nezatkli a on odišiel po svojich,“ krúti neveriacky hlavou nešťastná Erikova priateľka.
Erika po dvoch bodných ranách lekári okamžite operovali. V noci mal veľké bolesti, ale podľa Julky sa dnes ráno už cítil lepšie.


Svedkom udalosti bol aj kamarát oboch mladých ľudí, Martin z Piešťan.


O vyjadrenie k prípadu sme dnes ráno požiadali aj krajského policajného hovorcu. Policajná hovorkyňa Krajského oddelenia PZ SR v Trnave Martina Kredatusová nám popoludní poslala nasledovné vyjadrenie:
"Polícia bola privolaná na miesto incidentu a zraneného muža naši policajti odviezli do nemocnice. Vo veci vykonávame šetrenie z podozrenia pre ublíženie na zdraví, výtržníctva a nebezpečného vyhrážania."
Zraneného Erika navštívili redaktori Piešťanského týždňa v nemocnici. Bola tam aj jeho tehotná priateľka, ktorá dnes ráno podala na útočníka trestné oznámenie. "Okrem Erika poznáme ďalších päť osôb, ktoré majú jazvy po jeho útoku," tvrdí Julka.
"Pamätám si, ako ma odviezli do nemocnice. Doktori ma museli operovať, zisťovali, či nemám poškodené orgány. V nemocnici podľa všetkého zostanem ešte dva či tri dni, hovorí zranený Erik."
Pretože však ani jeden z nich Tomáša S. neobvinil na polícii, agresívny mladík sa bude zodpovedať iba z tohto konkrétneho útoku. 
Viac informácií sa dozviete v novom vydaní Piešťanského týždňa.

0 Shares

Najnovšie správy

štvrtok, 21. januára 2021
Meniny má Vincent, zajtra Zora