Blog V. Papcunovej: Szidi Tobias, spisovatelia a ignoranti.

  • Blogy / Blogy
  • 6. októbra 2009, 13:54
  • Autor:Viera Papcunová

Mal to byť pekný večer a bol. Bol skoro dokonalý len….Do JazzArtu som prišla neskôr, lebo ja bohužiaľ meškám skoro všade. Ale iba pár minút.

Čakala ma tam už kamarátka za stolom a popíjala pivko. Prebiehala debata zo spisovateľmi a autormi detských kníh, ktorú moderoval Jozef Dado Nagy. Celá beseda sa striedala s príjemným koncertom speváčky Szidi Tobias, kvôli ktorému som prišla aj ja.
Autori kníh boli vtipní, zaujímaví a bolo to celé fajn, ale…Skrátka každý z nás, čo sme sedeli vpredu sme si nemohli nevšimnúť hlučnú štvoricu, ktorí si počas celého večera robili svoj program.
Dve blondýnky a ich dvaja nabúchaní priatelia mali zrejme úplne v paži, že niekto tam prišiel počúvať hudbu. Počas koncertu hlasno rozprávali a ja už som nervózne klopkala topánkou.
Pri ďalšej pesničke jednému z nich zazvonil mobil s nejakou príšernou hudbou, a on nieže by sa postavil a vybavil si to vonku, ale v pohode telefonoval a vôbec mu to nerobilo problém.
Podotýkam, že to neboli žiadni nevychovaní pubiši, ale dospelí ľudia, asi tridsiatnici! „Je toto vôbec možné?“ vravela som si. Potom som si povedala, že ja si ten koncert chcem užiť a nebudem to trpieť.
Postavila som sa, prišla som k ich stolu a slušne som ich poprosila, či by mohli byť tichšie, že my sme prišli kvôli hudbe. Boli v šoku a nič nehovorili. Pani od vedľajšieho stola mi gestom naznačila, že „super". A predstavte si, pochopili.
Boli naozaj tichšie. Blondýnky sa na mne pobavili ale, „prekusli to". Touto cestou ich pozdravujem a odkazujem im aby sa nad sebou nabudúce zamysleli. Szidi a jej kapelka dala smutné aj veselšie pesničky. Nabila nás energiou a svojim úsmevom vyčarila úsmev asi každému.
Je to jedna charizmatická ženská, a aj keď som ju už videla niekoľkokrát, pôjdem na jej koncert zasa. Myslím, že nie som sama. Napriek štyrom ignorantom bol tento literárno-hudobný večer skvelý.

Najnovšie správy

Dnes je štvrtok 16. augusta. Meniny má Leonard.
  • 16.08.2018, 08:00
  • Dobré ráno, Piešťany! / Spravodajstvo
Nielen materiálna, finančná pomoc, alebo venčenie pomôže psíkom v piešťanskom útulku. Často je nenahraditeľný pár šikovných ľudských rúk.
  • 15.08.2018, 20:00
  • Nezaradené / Piešťany / Spravodajstvo
Ak máte chuť nazrieť do areálu piešťanského prírodného kina, teraz je na to správny čas. Dve desaťročia nefungovalo a skrýval…
  • 16.08.2018, 10:00
  • Piešťany / Spravodajstvo
Štvrtok, 31. september 2017
Meniny má Noro, zajtra Drahoslava