MFK Vrbové – Slovan Bratislava 0:7 (0:3)

• 2. októbra 2009, 11:09
  • Autor:Peter Sedláček

PIEŠŤANY/VRBOVÉ – Na majstra bolo vo Vrbovom zvedavých takmer 1200 divákov. Tí videli jednoznačné víťazstvo majstra. Domácim chýbali P. Gažík, I. Balcír a Poláček, hosťom zasa kanonier Halenár.

Na prekvapenie patril úvod zápasu Vrbovčanom, ale Jelšic a Herceg Putnockého neprekonali. Hostia sa gólovo presadili až v 26. min, keď skóroval Slovák. V 27. min pridal Valachovič z priameho kopu z 27 m druhý gól a ešte do prestávky zvýšil náskok Slovana Masaryk. Aj úvod druhého polčasu patril domácim, ale Nádaský i Jelšic netrafili bránku. Na druhej strane spálili dobré šance Gaucho a Grendel.
Ďalšie góly začali padať až po hodine hry. V 63. min zvýšil Ivana na 4:0 pre Slovan, o dve minúty neskôr sa presadil Božič a gólový účet majstra zavŕšil dvoma presnými zásahmi Gaucho. V 90. min mal šancu domáci Kubiš, no lopta mu odskočila. Zostavy – MFK: Sedláček – Nádaský (51. Sumer), Vlado, Herceg, Jakáb (54. Greguš), Koyš, Andrísek (71. R. Adamec), T. Gažík, Jelšic, Piršel, Kubiš. Slovan: Putnocký – Dobrotka, Valachovič, Slovák (52. Štepanovský), Božič, Ivana, Grendel, Sylvestr, Bagayoko, Masaryk (46. Gaucho), Simao.