Tenista Lukáš Lacko na víťaznej vlne

• Šport / Tenis
  • 25. septembra 2009, 09:55
  • Autor:(šg)

Piešťanskému tenistovi Lukášovi Lackovi sa v poslednom čase darí. Najskôr si bodovo polepšil na challengerovom turnaji vo Francúzsku a v závere minulého týždňa si o dve výhry vylepšil svoju bilanciu v Davisovom pohári.

Na challengerovom turnaji v St. Remy sa Lukáš prebojoval v dvojhre až do semifinále, keď na jeho rakete postupne zostali Francúzi Rodriguez (6:2, 6:2), Eysseric (6:4, 6:3) a Guez (6:3, 6:0). V semifinále už tenista TK Kúpele nestačil na Belgičana Melisseho, ktorému podľahol 7:5, 4:6, 4:6. Napriek tomu poskočil v rebríčku ATP na 142. miesto. Lackovi sa darilo aj vo štvorhre, ktorú spolu s Čechom Krkoškom vyhrali.
Na ceste za prvenstvom zdolali Francúzov Murraya s Perrotom 6:2, 6:3, britsko-ruský pár Bogdanovič, Kudriatsev im vo štvrťfinále zápas vzdal, v semifinále zdolali indicko-francúzsky pár Bopanna, Charoin 6:4, 0:6, 11:9 a vo finále vyhrali nad Belgičanmi Bemelmansom s Deseinom 6:1, 3:6, 10:3. V stretnutí Davisovho pohára v Bratislave prispel Lacko ako tímová jednotka k výhre Slovenska 5:0 nad Macedónskom dvoma bodmi, keď v dvojhrách podľa očakávania hladko zdolal Magdin-čeva 6:1, 6:1, 6:3 a v nedeľu – už za rozhodnutého stavu – aj náhradníka Deariho 6:3, 6:0.