Vysoké prehry hádzanárov MHK

• Šport / Hádzaná
  • 17. septembra 2009, 12:46
  • Autor:(šg)

PIEŠŤANY – Neúspešný vstup do novej sezóny majú za sebou prvoligoví hádzanári MHK Piešťany. V prvom kole prehrali v Modre so Slovanom 15:33 a potom podľahli doma Slovanu Levoča 18:35. V Modre odohrali katastrofálny prvý polčas, v ktorom dali len päť gólov, kým súper o jedenásť viac.

V druhej časti to bolo o čosi lepšie, no vysokej prehre aj tak nezabránili. V mužstve MHK dal Ďurina štyri góly, bratia Paulíkovci a Kotula skórovali dvakrát, Fedora, Palec, Michal Nedorost, Krištúfek a Stano raz. V domácom stretnutí s Levočou to bolo naopak. V prvom polčase ešte Piešťanci dokázali vzdorovať lepšiemu súperovi, no po prestávke dali iba sedem gólov a opäť vysoko prehrali.
Pritom zápas začali celkom dobre, keď v 4. min viedli 3:1 a v 10. min 5:4. Od stavu 6:6 ušli hostia až na 16:6. Hráči MHK doplatili na množstvo nepresností, slabú obranu a nepresnú streľbu. Nebyť viacerých úspešných zásahov brankára, boli by prehrali ešte vyšším rozdielom. Najlepším strelcom Piešťan bol so štyrmi gólmi Krištúfek, Nedorost a Borek pridali po tri, Kotula dal dva, Fedora, Bolješik, Mário Paulík, Majerník, Stanek a Martin Paulík po jednom.
Zostava MHK: Šantavý, Drahovský – Bolješik, Fedora, Dörn-höfer, Borek, Michal Nedorost, Krištúfek, Kotula, Mário Paulík, Majerník, Stanek, Stano, Martin Paulík.