V generálke na nový ročník naši vyhrali

• 17. septembra 2009, 11:33
  • Autor:Jaroslav Vrábel

PIEŠŤANY – V poslednom prípravnom stretnutí pred začiatkom prvej hokejovej ligy privítali hráči ŠHK 37 Piešťany na svojom ľade súpera z Moravy. Bobrov z Valašského Meziříčí zdolali 5:1 a odplatili im prehru 2:4 spred týždňa.

Zverenci trénera Milana Klementa odohrali tucet prípravných stretnutí, z ktorých osem vyhrali. Úvodná tretina zápasu s mužstvom z Moravy bola vyrovnaná, ale príležitostí na strelenie gólu mali viac domáci. Hostí však podržal šikovný brankár, aj preto sa prvá časť skončila bez gólov. V druhej tretine začali byť aktívnejší Valasi a z viacerých šancí dali v 38. min vedúci gól. V druhej tretine diváci gól nevideli, no v záverečnej časti sa domáci parádne rozstrieľali.
Ako prvý sa strelecky predviedol nováčik v piešťanskom drese, Pupák. Ten najskôr v 40. min vyrovnal na 1:1 a o štyri minúty neskôr zvýšil vedenie domácich už na 3:1, keď medzitým bol úspešný ďalší novic v domácom drese – Kalafút. Keď v 48. min pridal Románek štvrtý gól Piešťancov, hostia znervózneli a rušno bolo aj na ich trestnej lavici.
Skóre stretnutie uzavrel v 58. min Chylo. Hráči ŠHK 37 týmto hladkým víťazstvom vrátili súperovi prehru z jeho ľadu. Aj na samostatné nájazdy zvíťazili domáci 1:0, keď úspešným strelcom bol Mikušovič. Tretiny: 0:1, 0:0, 5:0. Zostava ŠHK 37: Tomek – Filip, Bučka, A. Kolník, Kalafút, Blaško, Baron, Mrázik – Kadraba, R. Kolník, Pupák – Chylo, Mikušovič, Mucha – Románek, Peš-ko, Rosa – Grunner, Fabok, Rybárik.