Basketbalistky BKM nestačili na Slovan

• 17. septembra 2009, 11:30
  • Autor:Miloš Drgoň

PIEŠŤANY – Prvoligové basketbalistky BKM Piešťany zohrali doma dva prípravné zápasy. V nich najskôr podľahli extraligovému Slovanu Bratislava 59:74 a potom zdolali účastníka oblastnej súťaže, Lokomotívu Sereď 92:57. V zápase so Slovanom dosiahli Piešťanky prijateľný výsledok.

V prvej štvrtine dlho viedli, no v jej závere extraligistky aspoň vyrovnali na 23:23. V ďalších dvoch štvrtinách sa prejavili väčšie skúsenosti Bratislavčaniek, ktoré domácim odskočili na 60:41. V drese BKM si proti favoritovi zahralo všetkých 14 hráčok. Strelecky sa najviac presadila striedajúca Riecka, ktorý dala 14 bodov. Malinková pridala 11, Stanková 10, Potroková 8, Ferancová a Gajdošová po 4, Ronecová a Vargová po 3, Varhaníková 2. Brašková, Rybáriková, Tarabová a Bieliková nebodovali. Štvrtiny: 23:23, 9:22,9:15, 18:14.

Zápas so Sereďou bol jednoznačnou záležitosťou domácich hráčok. Nechýbalo veľa a svojim súperkám by nastrieľali nepopulárnu „stovku". Železničiarky zohrali vyrovnanú partiu s domácimi len v záverečnej štvrtine, ktorú prehrali o dva body. Do streleckej listiny sa tentoraz zapísali všetky hráčky BKM: Stanková dala 17 bodov, Malinková 16, Rybáriková 14, Brašková 10, Bieliková a Strečanská po 8, Varhaníková 6, Suchomelová 5, Gajdošová a Ronecová po 4. Štvrtiny: 17:5,20:12,23:10, 32:30.