V premiére naši na finále nemali

• 10. septembra 2009, 11:41
  • Autor:Štefan Gregorička

PIEŠŤANY/ORTHEZ – Duo mladých piešťanských vodných lyžiarov za člnom – Nikolas Wolf a Milan Kičin – štartovalo na mládežníckych majstrovstvách Európy a Afriky v Orthez. V konkurencii pretekárov zo 17 štátov Európy a Afriky sa ani jednému z nich pri svojej premiére na tomto podujatí nepodarilo v kategórii chlapcov do 14 rokov prebojovať do finálovej dvanástky.

V slalome skončil Wolf spomedzi 31 štartujúcich výkonom 2,5 bóje na 13-metrovom lane na 13. priečke. Kičin zdolal na 16 m lane 4,5 bóje, no stačilo mu to len na 24. miesto. Víťaz tejto kategórie, Rakúšan Llewellin obišiel 3,5 bóje na 11,25-metrovom lane. V akrobatickej jazde nazbieral Wolf 2960 bodov a Kičin 1340 bodov.
Stačilo im to len na 13. a 21. miesto. Pre zaujímavosť, víťazný Grék Plytas mal na konte 7090 bodov. Skoky vyhral Talian Paci výkonom 39,9 metra, Kičinovi namerali rozhodcovia o 12 metrov menej, čo mu stačilo na šestnástu priečku. Wolf mal na svojom konte ešte o 20 centimetrov menej a skončil sedemnásty.
O nič lepšie nedopadli mladí Piešťanci ani v trojkombinácii. V nej obsadil Nikolas Wolf s 1688,12 bodmi trinástu a Milan Kičin s 1257,29 bodmi devätnástu priečku. Účasť na tomto najväčšom mládežníckom vodnolyžiarskom podujatí však bola pre oboch nádejných pretekárov Klubu vodného lyžovania a vodných športov Piešťany veľkou školou.