Rybáriková už na US Open dohrala

  • Šport / Tenis
  • 10. septembra 2009, 11:18
  • Autor:Štefan Gregorička

PIEŠŤANY/NEW YORK – Na záverečnom grandslamovom tenisovom turnaji, US Open v New Yorku, mal piešťanský tenis v súťaži dospelých len jedinú zástupkyňu – Magdalénu Rybárikovú. Dvadsaťročná hráčka TK Kúpele Piešťany však skončila svoje účinkovanie v dvojhre i štvorhre už v prvom hracom týždni.

Slovenská fedcupová reprezentantka napriek tomu nesklamala. Práve naopak. V dvojhre obhájila vlaňajšiu účasť v treťom kole a vo štvorhre postúpila do druhého, čo je o kolo viac než pred rokom. V prvom kole dvojhry zdolala Kanaďanku Tétreaultovú 6:3, 4:6, 6:1. V druhom si poradila s Čchangovou z Thajska po setoch 4:6, 6:2, 6:2 a v treťom kole ju čakala tretia najvyššie nasadená Američanka Venus Williamsová. V súboji s bývalou svetovou jednotkou a šesťnásobnou víťazkou grandslamových turnajov (z toho dva na US Open) Magda veľa šancí nemala.
Navyše ju trápil zapálený palec na nohe. Prvý set prehrala 2:6, v druhom síce viedla už 3:1, no napokon ho prehrala 5:7 a so súťažou sa rozlúčila. Vo štvorhre sa Rybáriková spolu s Rumunkou Gallovitsovou prebojovala do druhého kola, čo je na grandslamoch jej doterajšie maximum. V prvom kole nastúpili proti krajankám Janette Husárovej a Jarmile Gajdošovej. Tá je však zavydata Grothová a dnes už reprezentuje Austráliu. Za stavu 7:6 a 3:4 im skúsenejšie hráčky zápas v druhom sete vzdali. V druhom kole však Rybáriková s Gallovitsovou nestačili na čínsky pár Ci Jan, Tie Čeng, keď im podľahli dvakrát 4:6.

0 Shares

Najnovšie správy

piatok, 25. septembra 2020
Meniny má Vladislav, zajtra Edita