Doma zostali dva majstrovské tituly

• 10. septembra 2009, 10:16
  • Autor:(šg)

PIEŠŤANY – O medaily z majstrovstiev Slovenska v kanoistickom maratóne sa bojovalo v Piešťanoch. Vodáci domáceho KK Sĺňava vylovili z vody Váhu desať cenných kovov, z toho dva majstrovské tituly. O prvý sa pričinil 14-ročný Filip Valo, ktorý vyhral v K1 chlapcov na 14 kilometrov.

O druhý sa pričinil Matej Michálek, ktorý bol spolu s Krajčovičom z Interu prvý v K2 juniorov na 21 km. V K1 pridal Michálek striebornú medailu. Ďalšie striebra si vybojovali na 14-kilometrovej trati Tomáš Kačic s Jergušom Jackom v K2 chlapcov do 14 rokov, Linda Blahová so Skovajsovou zTatrana Bratislava v K2 dievčat do 14 rokov a Katarína Vidová spolu s Tkáčovou z Novák v K2 kadetiek. Juniorky Lucia Maxiánová s Dominikou Štrbovou boli zasa druhé v K2 na 21 km.
Bronzová pozícia patrila na šampionáte Davidovi Žlnayovi s Filipom Valom v K2 chlapcov a Linde Blahovej v K1 dievčat do 14 rokov. Desiatu medailu získal kadet Mário Janča v K1 na 14 km. Nepopulárna štvrtá priečka sa ušla v K1 kadetke Petre Maťašovej a medzi mužmi na 35-kilometrovej trati Jánovi Rusnákovi. Vo vložených pretekoch mladšieho žiactva na dva kilometre obsadil Daniel Dányi jedno druhé a jedno tretie miesto podobne ako Romana Mikušová. Anna Pernischová bola raz tretia.