Zomrel muž, čo krášlil Piešťany

  • Kultúra a spoločnosť
  • 2. septembra 2009, 12:20
  • Autor:Viera Dusíková, susedka

PIEŠŤANY – Stovky ľudí prišlo vo štvrtok 27. augusta na pohreb 61-ročného Jozefa Majtána z Piešťan. S Jožkom, ako ho familiárne nazývali jeho príbuzní, ale aj priatelia, záhradkári a kolegovia zo skleníkového hospodárstva Služieb mesta Piešťany (SMP) sa rozlúčili nielen jeho najmilší, ale aj významní obyvatelia Piešťan na čele s primátorom mesta Remom Cicuttom.

Smútočný príhovor a slová útechy predniesol Ernest Jančina, riaditeľ SMP. Kresťanskú rozlúčku a pohreb na cintoríne na Bratislavskej ceste vykonal rímskokatolícky kňaz Ladislav Kuna. „Kedykoľvek sa doma pozriem na môj krásny záhon letničiek, spomeniem si na Jožka. To on mi radil, čím prekryť nepekný otvor šachty, vzal rýľ a pomohol mi vykopať juniperus, ktorý som si v skleníku objednala," so slzami v očiach rozprávala aranžérka Šarlota Havrilová z Piešťan.
Podobné pocity prežívali desiatky ďalších ľudí, pretože tento dobrák od kosti – láskavý a milujúci manžel, otec i starý otec v mnohých z nás zanechal nezmazateľnú stopu svojho veľkého človečenstva. Hrob, kde v tichu cintorína odpočíva jeho telo, je skrz-naskrz obsypaný bielymi kvetmi, nádhernými vencami, ktoré pre Jožka viazali asi všetky piešťanské aranžérky. „Ukladala som kvietok ku kvietku a kropila ich slzami. Je neuveriteľné, že sa tak rýchlo pobral…," prezradila nám jedna z nich.
Jozef Majtán odišiel z tohto sveta naozaj veľmi rýchlo.
Krutá choroba si ho vzala v priebehu niekoľkých týždňov. Možno cítil, že slabne, ale nebolo dňa, keď by neprešiel okolo nášho domu, aby nám – jeho susedom z Vrbovskej cesty – nezamával a neusmial sa, nezaželal dobrý deň a nespýtal sa, ako sa máme… Vo veľkom smútku zanechal svoju milujúcu manželku Štefku, dcérku Ivku, vnučku Ivanku, syna Doda a všetkých, ktorí ho mali radi. Nech mu je naša piešťanská zem, ktorú Jožko zdobil záhonmi kvetov, sadeničkami kríčkov a stromčekov ľahučká!

0 Shares

Najnovšie správy

utorok, 26. mája 2020
Meniny má Dušan, zajtra Iveta