Získala sedem zlatých

  • Plávanie / Šport
  • 31. augusta 2009, 10:23
  • Autor:(šg)

PIEŠŤANY/COLORADO SPRINGS – Zrakovo postihnutá piešťanská plavkyňa Karina Petrikovičová, ktorá súťaží za bratislavský ŠK Iames, si po vlaňajšej účasti na paralympijských hrách v Pekingu pripísala na svoje konto ďalšie významné celosvetové podujatie. Boli ním mládežnícke a študentské majstrovstvá sveta IBSA v americkom Colorado Springs.

Podujatie bolo zároveň aj Panamerickými hrami a okrem plávania sa súťažilo aj v niektorých ďalších športoch. Na majstrovstvách sa zúčastnili športovci z 26 štátov celého sveta. Piešťanská rodáčka, juniorka Karina Petrikovičová, reprezentovala v skupine postihnutia B2. V priebehu dvoch dní absolvovala v kategórii mladších junioriek osem disciplín, z ktorých sedem vyhrala. Karina bola prvá na 50 metrov znak, prsia, motýlik a voľných spôsob, ďalej na 100 m prsia a voľný spôsob a na 200 m polohové preteky. Neuspela len na 100 m znak.

„Hoci Karina nemala vo svojej kategórii rovnocenné súperky, aj tak podala veľmi kvalitné výkony. Plávalo sa totiž podľa nasadených časov bez rozdielu veku a skupiny postihnutia. Hoci sme nemali čas na aklimatizáciu, čo bolo vidieť predovšetkým v jej hlavnej disciplíne na 100 metrov znak, ktorá jej nevyšla podľa predstáv, aj tak si zaplávala na krátkych tratiach osobné rekordy. Týmito výsledkami dokázala, že v TOP 10 rankovej listiny IPC je oprávnene," povedala reprezentačná trénerka zrakovo postihnutých športovcov Daniela Šipošová.

0 Shares

Najnovšie správy

Piešťanskí hasiči mali minulý týždeň päť výjazdov. Hasili požiar trávy, vzbĺknuté papierové kartóny, ale tiež odstraňovali z cesty na Banke…
  • 13.04.2021, 00:01
  • Piešťany / Spravodajstvo / Región
Dnes je utorok 13. apríla. Tento deň je Dňom nespravodlivo stíhaných. Meniny má Aleš.
  • 13.04.2021, 00:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
utorok, 13. apríla 2021
Meniny má Aleš, zajtra Justína