OTJ Moravany – MFK Vrbové 2:0 (0:0)

• 31. augusta 2009, 10:34
  • Autor:Rudolf Zelenay

PIEŠŤANY/MORAVANY – V okresnom derby mali domáci od začiatku hernú prevahu. Boli dôraznejší v osobných súbojoch, čo sa prejavilo hlavne v útočnej fáze.

Prvú šancu však mali v 5. min hostia, no Kubišovu loptu z priameho kopu poslal jeho spoluhráč Poláček vedľa bránky Haška. Potom vyskúšali pozornosť Martina Sedláčka Kotula i Hambálek, no oba pokusy zlikvidovala obrana MFK. Na druhej strane vystrelil v 15. min Gažík, Haško strelu vyrazil pred Piršela, no ten mieril nad. V 33. min unikol Kotula, no jeho center nenašiel adresáta. Gólom sa neskončili ani pokusy Hambálka a S. Otočku, takže polčas sa skončil 0:0. Nátlaková hra domácich pokračovala aj po prestávke, no v 52. min strieľal hosťujúci Jelšic nad a domáci mierili len do brvna.

Diváci si zakričali „gól" až v 62. min, keď Moravčík vysunul M. Otočku, ktorý prestrelil dobre chytajúceho Sedláčka – 1:0. V 75. min sa zrodila najkrajšia akcia zápasu, keď po priamom kope Chebeňa sa odrazená lopta dostala k Moravčíkovi, ten ju poslal do „vinkla" Sedláčkovej bránky. Hostia mohli v závere aspoň skorigovať, no dvakrát Jelšic a raz Andrísek svoje šance nepremenili.

Zostavy – OTJ: Haško – Glos (90. Laco), Piovarči, S. Otočka, Chebeň, Bakita (72. Benko), Hambálek, Moravčík, Kotula, M. Otočka (82. Mitošin-ka), Vido. MFK: M. Sedláček – Nádas-ký, Poláček, Vlado, Herceg, Koyš, T. Gažík. Piršel, Uváčik (65. A. Greguš), Kubiš (46. Jakáb), Jelšic.