ČFK Nitra – PFK Piešťany 3:0 (1:0)

  • Šport / Futbal
  • 31. augusta 2009, 10:46
  • Autor:Jaroslav Valo

PIEŠŤANY – Vedúce mužstvo súťaže utrpelo nečakane vysokú prehru. Nakopáva-nie dlhých lôpt na rýchlonohých útočníkov robil obrane hostí problémy, a Nitrania kopali viacero priamych kopov.

Už z prvého z nich sa v 5. min sa ujali vedenia nádhernou strelou z 30 m, ktorá skončila v šibenici bezmocného Krajčoviča. Hneď po otvorení hry Vyskoč vysunul Kukuča, ten však šancu trestuhodne zahodil.V snahe zvrátiť výsledok nastúpil po prestávke aj tréner Filip. V 48. min vysunul do šance Belicu, ktorý ju ale zahodil. Narastajúcu prevahu hostí narušil v 60. min Verchola, keď po zbytočnom faule videl červenú kartu.

V 64. min tečoval Gajarský Vyskočovu hlavičku, ale domáci obranca stačil loptu vykopnúť. V 78. min po Šiškovom centri Gajarského strelu obrana zrazila a dorážka úplne voľného Filipa išla tesne vedľa. Rozhodnutie priniesla 82. min, keď sa nešťastne zranil brankár Krajčovič, lopta mu vypadla a domáci pohodlne zvýšili na 2:0.
Keďže hostia už trikrát striedali, do bránky sa postavil Martin Krajčovič a stretnutie museli dohrať len deviati. Záver zápasu sa zmenil na frašku, ktorej hlavným aktérom boli rozhodcovia. V 88. min pustili jasný ofsajd dvoch domácich hráčov, ktorí si ľahko poradili s brankárom – 3:0.

Zostava PFK: Miroslav Krajčovič – Jánošík (72. Šiška), Kardoš, Bernát, Martin Krajčovič, Bábsky, Žamba (46. Filip), Vyskoč, Verchola, Gajarský, Kukuč (32. Belica).

0 Shares

Najnovšie správy

Spoločnosť Google sprístupnila štatistiky mobility obyvateľstva pre 130 svetových krajín vrátane Slovenska. Nová „COVID-19 správa o mobilite spoločnosti“ priniesla veľmi…
  • 07.04.2020, 10:56
  • Spravodajstvo
utorok, 7. apríla 2020
Meniny má Zoltán, zajtra Albert