Ovácie publika zožali Pavel Bobek a Slniečko

  • Spravodajstvo
  • 28. augusta 2009, 14:54
  • Autor:ad

PIEŠŤANY – Festival Lodenica v kempe na piešťanskej Sĺňave včera odštartoval svoj úvodný deň. Na hlavnej scéne sa vystriedalo niekoľko zvučných mien. Medzi nimi dominovalo meno muža, ktorého piesne počúvajú fanúšikovia už päťdesiat rokov – Pavel Bobek.

Program tohto kultového podujatia, ktoré spája štýly aj generácie začal  tradične v duchu folk a country. Úspech zožala napríklad trojica hudobníkov z Čiech s názvom Hop-trop či  Robert Kresťan so svojou kapelou Druhá tráva. Počas ich vystúpenia prišiel tiež na pódium legendárny spevák so zvláštne zafarbeným hlasom, Pavel Bobek, ktorého privítali ovácie publika.


Pavel Bobek donedávna bojoval s následkami prasknutého vredu na dvanástniku a ťažká choroba ho poznačila, preto pri spievaní občas posedával. Hudba mu však očividne prospievala. Diváci si tak mohli zaspomínať na jeho niektoré hity ako Má dívka N., ale vypočuli si aj novinky, ktoré zaspieval spolu s lídrom Druhej trávy.


Po nich si publikum vychutnalo vystúpenie domáceho Slniečka. Napriek Puntovým výhovorkám, že nemá hlas – jeho, ani „rybacé hlavy“  z pódia nechceli bez prídavku pustiť. Záver prvého večera na Lodenici patril Romanovi Horkému a skupine Kamelot, ktorí aj vzhľadom na pokročilú nočnú hodinu zahrali najmä v pomalšom rytme.    

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je pondelok 22. apríla. Tento deň je Dňom zeme a Svetovým dňom modlitieb za kňažské a rehoľné povolania. Meniny…
  • 22.04.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je utorok 23. apríla. Tento deň je Svetovým dňom kníh a autorských práv. Meniny má Vojtech.
  • 23.04.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
utorok, 23. apríla 2024
Meniny má Vojtech, zajtra Juraj