Budeme voliť 40 krajských poslancov

  • Spravodajstvo
  • 28. augusta 2009, 10:08
  • Autor:tasr/red

PIEŠŤANY/TRNAVA – Rovnaký počet poslancov ako v končiacom sa volebnom období budú voliť v novembrových voľbách do zastupiteľstva voliči v Trnavskom samosprávnom kraji.

Aj v nasledujúcich štyroch rokoch ich bude zastupovať  spolu  40 zvolených zástupcov. Nezmení sa ani pomer poslaneckých postov za jednotlivé okresy. Obyvatelia okresu Dunajská Streda budú voliť osem poslancov, Galanta sedem, Hlohovec a Skalica po troch, Piešťany a Senica po päť a okresu Trnava deväť poslancov. Návrh určenia počtu poslancov vychádza z aktuálneho stavu obyvateľov TTSK, ktorých bolo ku koncu uplynulého roka 559.934. Sídla volebných komisií budú na obvodných úradoch jednotlivých okresných miest, iba v Trnave budú obvodná i krajská volebná komisia pracovať priamo na Úrade TTSK na Starohájskej ulici.
Jednotlivé strany a hnutia zatiaľ nezverejnili mená, ktoré sa ocitnú na kandidátnych listinách. Návrhom na určenie volebných obvodov a  stanovenie počtu poslancov sa bude súčasný poslanecký zbor zaoberať na svojom zasadaní 2. septembra.

0 Shares

Najnovšie správy

sobota, 10. júna 2023
Meniny má Margaréta, zajtra Dobroslava