Opravy cesty pri Auparku finišujú

  • Spravodajstvo
  • 27. augusta 2009, 14:02
  • Autor:ip

PIEŠŤANY – Nová cesta pri Auparku, ktorú museli nedávno prerábať, by mala byť hotová do konca augusta. Komunikácu robili nanovo, lebo na jej obhliadke koncom júna zistili zástupcovia mesta niekoľko nedostatkov a investorovi nariadili, aby ich odstránil.

Hovorca investora – spoločnosti HB Reavis Roman Karabelli Piešťanskému týždňu k situácii uviedol: „Vzhľadom na rýchlosť a zložitosť realizácie diela sa vyskytli chyby, ktoré sa však svojim rozsahom a počtom nevymykajú z normy. Všetky sú pomerne rýchlo a efektívne odstrániteľné v rámci reklamačného konania.“
Medzi nedostatky patrilo napríklad zlé vyspádovanie komunikácie a odvádzanie dažďovej vody z povrchu cesty, na ktorej sa držali mláky vody. „Je to práve jedna z chýb, na odstránení ktorých sa v súčasnosti intenzívne pracuje,“ dopĺňa R. Karabelli.
Podľa slov hovorcu HB Reavis, všetky náklady spojené s obnovou cesty znáša subdodávateľ. a k nákladom, ktoré vznikli za vyfrézovanie, odvoz a položenie nového asfaltu sa nevedel vyjadriť: „Vyfrézovaný asfalt, pokiaľ je nám známe, bol po frakcii na inertný materiál ekologicky využitý v konštrukcii vozoviek a na iných stavbách.“
Hoci sa zdá, že na stavbe Auparku sa dlhší čas nič nepohlo, Karabelli tvrdí, že v súčasnosti  okrem opráv na komunikáciách vykonávajú aj ďalšie činnosti. Ide najmä o práce interiéri stavby, upratovanie a podobne. „Na budúci týždeň začneme s prácami na fasáde, takže tieto činnosti budú na stavenisku viditeľnejšie, upresňuje na záver hovorca investora.

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je sobota 3. júna. Vo Vrbovom sa v tento deň v roku 1926 narodil dôstojník Anton Muržic. Meniny má…
  • 02.06.2023, 22:30
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je nedeľa 4. júna. Tento deň je Medzinárodným dňom nevinných detských obetí agresie. Meniny má Lenka.
  • 03.06.2023, 22:30
  • Dobré ráno, Piešťany!
nedeľa, 4. júna 2023
Meniny má Lenka, zajtra Laura