Blog Jozefa „Peka“ Pekaroviča: Firemka

  • Blogy / Blogy
  • 27. augusta 2009, 11:09
  • Autor:Jozef „Peko“ Pekarovič

Dňa 19.augusta roku pána 2009 konalo sa celoslovenské stretnutie zamestnancov najlepšie organizovanej firmy na Slovensku. Závodného posedenia sa v dobrej viere, že sa bude prerokovávať zvyšovanie platu, zúčastnilo rekordné množstvo dúfajúcich.

Slovenská žlto-čierna rodina privítala hneď tri nové prírastky, a v dobrom spomínala na jedného odchádzajúceho člena spomínaného rodinného klanu. O ostatných členoch reč nebola, pretože s najväčšou pravdepodobnosťou nikomu nechýbali.
Zahájeniu predchádzala oficiálna časť v Hoteli Koruna, ktorý medzičasom
čiastočne zhoferel (konverzný kurz 1 koruna je zhruba 0,033 hofer). Pozitív
tejto oficiálnej časti bolo hneď niekoľko.

Z tých dôležitejších môžeme vyzdvihnúť rozšírenú ponuku obedových jedál a viac miesta na parkovanie. V kancelárii sa medzičasom predbiehali prípravy na večernú slávnosť, ktorá bola samozrejme veľmi dobre zorganizovaná a utajená. Na verejnosť nepreniklo ani len krycie meno celej akcie, a polícii sa nepodarilo identifikovať ani hlavného organizátora.

Po ukončení hlavnej oficiálnej časti v Hoteli Hofkoruna, účastníci nastúpili do značkových zánovných vozidiel ktoré veľkoryso zapožičala nemenovaná nemecká spoločnosť ktorá na Slovensku občas vystupuje pod krycím menom WAPKA. Účastníci z kancelársko-logisticko-predajnej časti firmy sa organizovane po častiach grupovali pri pichačkách. Po povinnom odpichnutí už nič nebránilo samotnému presunu do miesta odberu stravy a nápojov.
Presúvajúci sa z hofkoruny do hofbezkoruny ešte po ceste naložili jeden kus priestorovo dezorientovaného človeka, a potom už vodič mohol nasmerovať vozidlo podľa presných inštrukcií smerom na Krvavé Šenky.,Objednanie prvej rundy ku uspokojeniu horkej túžby využili len dvaja, zvyšok zvyšoval podiel rozpusteného karamelizovaného cukru vo svojom krvnom riečisku, pitím nealkoholického nápoja mysteriózne nazývaného tiež ALOFOK.
Čapované archívne pivo a čapovaná archívna lepkavá malinovka tmavej farby teda započala neformálny rozhovor. I keď sa teda občas odbočilo od zábavnej témy na tému pracovnú, vždy sa našiel niekto, kto to zase otočil na tému žartovnú spravidla jemne erotickú. Nikto nevie, kde sa vzal – tu sa vzal, aj posledný článok potravinového reťazca, ktorý meškal z dôvodu kŕmenia člena nižšieho článku reťazca už vyššie spomínaného.

Tento impulz odštartoval biologické samočinné pochody u nežnejšej časti prítomnej populácie, ktoré akoby na povel, zázračnými hovoriacimi krabičkami organizovali na diaľku rodinu svoju, a rozdávali inštrukcie typu čo a ako, pre prípad keby niečo. Pretlak spoločensky dôležitých tém prerušovali len pretlaky biologických kvapalín, a podtlaky nikotínových plynov. V týchto chvíľach bolo jasné, že je potrebné do budúcnosti štatisticky podchytiť frekvenciu postavení od stola, a vytvoriť zasadací poriadok, tak aby frekvencia vztávania bola nepriamo úmerná obtiažnosti opustenia a návratu obsadeného miesta.

S pribúdajúcim časom pribúdali hyperrýchlemu pohotovému čašníkovi poznámky
na zdrape papierika, ktoré musel nakoniec niekoľkokrát prepisovať. Absolútnymi rekordérmi v čase výberu jednoduchého jedla kombinovaním viacerých jedál sa stali dzifčence z kancelárie, ktoré sú za iných okolností veľmi pohotové a promptné.
Pravdepodobne najhoršou nočnou morou bola absencia akéhokoľvek objednávacieho čísla, a nemožnosť zadania objednávky cez databázový systém. S láskavým prikývnutím vedenia spoločnosti si mužská populácia jedlo vyberala nie podľa chuti, ale podľa ceny. Samozrejme, že logika výberu sa v tomto prípade viacej podobala na
objednávku štátnej inštitúcie spravujúcej peniaze daňových poplatníkov.

Témy, a povolený debet na firemnej kreditke sa vyčerpali takmer súčasne o
22hod seč, čo bol jasný signál pre ukončenie tejto príjemnej misie.

0 Shares

Najnovšie správy

V Materskej škole na Detvianskej ulici v Piešťanoch sa opäť konala dopravná súťaž s názvom Predškoláčik - dopraváčik. Siedmeho ročníka…
  • 04.06.2023, 22:23
  • Školy / Piešťany
Dnes je nedeľa 4. júna. Tento deň je Medzinárodným dňom nevinných detských obetí agresie. Meniny má Lenka.
  • 03.06.2023, 22:30
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je pondelok 5. júna. Tento deň je Svetovým dňom životného prostredia. Meniny má Laura.
  • 04.06.2023, 22:30
  • Dobré ráno, Piešťany!
streda, 7. júna 2023
Meniny má Róbert, zajtra Medard