Vráblovej medailový návrat

  • Šport / Ostatné športy
  • 24. augusta 2009, 12:00
  • Autor:(šg)

PIEŠŤANY – Vodní lyžiari KVL – VŠ Piešťany majú za sebou štart na dvoch medzinárodných podujatiach v zahraničí. Po ročnej prestávke, zavinenej zranením, sa vrátila do súťažného kolotoča aj juniorská reprezentantka Zuzana Vráblová.

Tá okorenila svoj návrat na medzinárodnú scénu druhým miestom v akrobatickej jazde. Zuzana bola členkou družstva Slovenska, ktoré štartovalo vo finále seriálu Grand Prix za vlekom v rakúskom Astene. Tam sa zo sedmičky Slovákov v konkurencii pretekárov zo siedmich štátov najviac darilo juniorovi Alexandrovi Vaškovi z Košíc, ktorý vyhral všetky štyri disciplíny.
Na rozdiel od predchádzajúcich kôl GP v poľskom Szczecineku, Košiciach a českom Havířove boli finálové preteky v Rakúsku len súťažou jednotlivcov. Zuzana na nich oslávila svoj návrat na vodu druhým miestom v akrobatickej jazde (5130 bodov). V slalome skončila výkonom päť bójí na 16-metrovom lane pri rýchlosti 55 km/h šiesta, keď ju od finále delila len jedna priečka.

Na medzinárodných pretekoch detí, Trofeo Topolino na jazere Lago d Orta v Taliansku, štartovali okrem domácich aj deti z Francúzka, Španielska a Slovenska. Piešťanské farby zastupovali osemročná Zuzana Oravcová, deväťročný Adam Masár a desaťročný Jakub Oravec. Keďže súťažili v kategórii Open do 14 rokov, na medaily nedosiahli. A. Masár skončil v akrobacii siedmy, Z. Oravcová v slalome a akrobacii ôsma a J. Oravec v akrobacii desiaty.

0 Shares

Najnovšie správy

Piešťanské kúpalisko Eva spustilo svoju 86. sezónu pred viac ako dvomi týždňami. Po prvý raz návštevníci prešli jej bránami v…
  • 07.07.2020, 00:02
  • Piešťany / Spravodajstvo
V aktuálnom vydaní Piešťanského týždňa, ktorý je v predaji od utorka nájdete množstvo najmä regionálnych udalostí.  
  • 07.07.2020, 08:00
  • Piešťanský týždeň / Piešťany
utorok, 7. júla 2020
Meniny má Oliver, zajtra Ivan