Víťazom Memoriálu Ivana Hlinku znova Kanada

  • Hokej / Šport
  • 24. augusta 2009, 12:46
  • Autor:Štefan Gregorička

PIEŠŤANY/BŘECLAV – Medzinárodný hokejový Memoriál Ivana Hlinku družstiev do 18 rokov, ktorý v sobotu dohrali v Břeclavi a Piešťanoch záverečnými zápasmi, napísal už svoju piatu kapitolu. Je pokračovaním Svetového pohára, ktorý sa začal hrať v roku 2002.

Turnaj účasťou družstiev pripomínal aj v tomto roku majstrovstvá sveta tejto vekovej kategórie. Slováci hrali už tradične v piešťanskej skupine. V nej najskôr zdolali Fínsko 7:2, potom podľahli Rusku 1:7 a v záverečnom stretnutí prehrali s Američanmi až po samostatných nájazdoch 6:7. Slováci začali všetky tri zápasy zle. S Fínmi prehrávali v 4. min už 0:2, no ešte do konca tretiny gólmi Cingela, Šimčáka a Daráša otočili na 3:2.
Potom už skórovali len oni. V druhej časti sa presadili Cingel, Jurčo a Bene a v poslednej pridal siedmy gól Matoušek. V zápase s Ruskom sme v 8. min prehrávali už 0:4. Až za tohto stavu sme dali v 35. min Cingelom jediný gól. Aj v poslednom zápase skupiny s USA našim nevyšiel úvod a v 13. min prehrávali 0:2. Potom však tromi gólmi otočili zápas, ale hráči USA kontrovali rovnakou mincou a trom gólom v rade viedli 5:3. Za tohto stavu strelil Hegyi kontaktný gól a po góloch Šimčáka a Jurča viedli Slováci 6:5. Majstri sveta však v 51. min vyrovnali na 6:6 a v predĺžení dali aj víťazný gól. Góly Slovenska: Krempaský, Matoušek, Murček, Hegyi, Šimčák, T. Jurčo.
V súboji o konečnú piatu priečku viedli Slováci na začiatku poslednej tretiny po góloch Murčeka, Matouška a Šimčáka nad Čechmi už 3:1, ale napokon zápas prehrali 3:4 a skončili šiesti. Memoriál vyhrala Kanada po výhre 9:2 nad Ruskom. V zápase o tretie miesto vyhrali Švédi nad USA 9:2 a o siedme Švajčiarsko nad Fínskom 5:1.

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je streda 17. júla. Tento deň je pamätným dňom Výročia deklarácie o zvrchovanosti SR. Meniny má Bohuslav.
  • 17.07.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
štvrtok, 18. júla 2024
Meniny má Bohuslav, zajtra Kamila